Zamknij

Królowa Elżbieta II złamała protokół. Zrobiła to dla księżniczki Beatrice

Patrycja Chudolińska
31.12.2019 15:54
Królowa Elżbieta II
fot. Instagram/theroyalfamily

Królowa Elżbieta II podjęła ważną decyzję i złamała dworski protokół. Wszystko ze względu na jej wnuczkę, księżniczkę Beatrice.

Królowa Elżbieta II stoi na straży tradycyjnych wartości i królewskiego protokołu. Teraz jednak postanowiła odstąpić od ustalonej wiele lat temu zasady. W tym roku w nabożeństwach bożonarodzeniowych w Sandringham wzięła udział osoba spoza brytyjskiej rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta II złamała protokół

Nabożeństwa bożonarodzeniowe są ważną tradycją na brytyjskim dworze. Do tej pory udział w nich mogli brać tylko członkowie królewskiego rodu. Królowa Elżbieta II postanowiła nagiąć tę zasadę dla córki księcia Andrzeja, Beatrice. Księżniczka w 2019 roku przyjęła zaręczyny Edaordo Mapeli Mozziego. Choć para dopiero szykuje się do ślubu, brytyjska monarchini pozwoliła narzeczonemu jej wnuczki dołączyć do tegorocznego spaceru.

Jak donoszą brytyjskie media, decyzja królowej była spowodowana trudnymi chwilami w życiu Beatrice. Afera pedofilska, w którą uwikłany jest jej ojciec książę Andrzej, mocno księżniczkę stresuje. Nie może ona w pełni cieszyć się chwilami z narzeczonym, gdy docierają do niej coraz to nowsze informacje o domniemanych czynach jej ojca.

Królowa Elżbieta II już wcześniej złamała zasadę dotyczącą nabożeństw bożonarodzeniowych. Wcześniej, jeszcze jako narzeczona księcia Harry'ego, w świątecznym spacerze udział wzięła Meghan Markle.

RadioZET.pl/PCh