Zamknij

Królowa Elżbieta odwołała podróż. Jest oświadczenie o stanie zdrowia monarchini. Jak się czuje?

20.10.2021 14:37
Królowa Elżbieta II
fot. Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II planowała podróż do Irlandii Północnej, ale przez zalecenia lekarzy wyjazd został odwołany. Poddani niepokoją się stanem zdrowia monarchini. Teraz wydano w tej sprawie oświadczenie. Jak czuje się brytyjska królowa?

Królowa Elżbieta II ma już 95 lat i jest obecnie najdłużej panującym monarchą na całym świecie. Koronę przejęła w 1953 roku, kiedy zmarł jej ojciec - Jerzy VI. Od tamtej pory monarchini wypełnia liczne obowiązki, związane z byciem głową Wielkiej Brytanii i całej Wspólnoty oraz kościoła anglikańskiego. Jej dzień jest przepełniony różnymi zajęciami, spotkaniami oraz podróżami, a sama królowa nie chce żadnej taryfy ulgowej i gorliwie wypełnia wszelkie swoje zobowiązania. Niedawno na przykład było głośno o tym, że odpisała na list 12-latki z Polski.

Jednym z planów była podróż Królowej Elżbiety do Irlandii Północnej. Niestety, wyjazd ten został odwołany po interwencji lekarzy.

Zobacz także: Julia Wieniawa odpowiada na krytykę współpracy Maty z fastfoodem. "Czy Mata jest otyły?"

Królowa Elżbieta odwołała wyjazd zagraniczny po interwencji lekarzy. Jest oświadczenie o stanie zdrowia monarchini

Minęło już ponad pół roku od śmierci księcia Filipa, męża Królowej Elżbiety, który od dłuższego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi. Nic dziwnego, że poddani jeszcze bardziej troszczą się o zdrowie monarchini. Królowa Elżbieta jest bardzo aktywna, ale jej wiek oraz stan zdrowia coraz częściej nie pozwalają na realizację wszystkich obowiązków. Tak też stało się ostatnio, kiedy lekarze zdecydowali o konieczności odwołania podroży królowej do Irlandii Północnej. Zalecili monarchini - ku jej niezadowoleniu - kilka dni odpoczynku. Teraz Pałac Buckingham wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Królowa ma dobry nastrój i jest rozczarowana faktem, że nie będzie mogła odwiedzić Irlandii Północnej, gdzie czekał na nią szereg zobowiązań" - czytamy w oświadczeniu Pałacu. "Królowa przesyła najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Irlandii Północnej i nie może się doczekać wizyty w przyszłości" - głosi dokument.

Wygląda na to, że za odwołaniem wyjazdu nie stoją żadne poważne trudności, więc wielbiciele monarchii mogą odetchnąć z ulgą.