Zamknij

Królowa Elżbieta odwołała swój udział w Niedzieli Pamięci. Jej stan zdrowia pogorszył się

14.11.2021 14:29
Królowa Elżbieta
fot. ANWAR HUSSEIN COLLECTION/SIPA

Królowa Elżbieta w ostatnim czasie nieco podupadłą na zdrowiu. Jak się okazuje, monarchini musiała odwołać swój udział w uroczystościach Niedzieli Pamięci. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Pałac Buckingham.

Królowa Elżbieta do tej pory cieszyła się dobrym zdrowiem. Niestety, w ostatnich dniach brytyjska monarchini czuła się nieco gorzej. Na tyle, że musiała odwołać swój udział w uroczystościach Niedzieli Pamięci. Fakt ten skomentował Pałac Buckhingham, który wydał oficjalnie oświadczenie.

Zobacz też:  Królowa Elżbieta odwołała podróż. Jest oświadczenie o stanie zdrowia monarchini. Jak się czuje?

Królowa Elżbieta odwołała swój udział w Niedzieli Pamięci. Jej stan zdrowia pogorszył się

"Królowa, jako że uległa urazowi pleców, z wielkim żalem zdecydowała tego poranka, że nie będzie w stanie uczestniczyć w uroczystościach Niedzieli Pamięci przy pomniku. Jej Wysokość jest bardzo rozczarowana tym, że nie będzie mogła się tam pojawić. Podobnie jak w latach poprzednich, w Jej imieniu wieniec zostanie złożony przez księcia Walii" - czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Warto dodać, że wcześniej zapewniano, iż brytyjska królowa jest bardzo zdeterminowana, aby mimo kłopotów ze zdrowiem wziąć udział w uroczystościach. Niestety, problemy z kręgosłupem bardzo mocno jej to uniemożliwiły.

"Według brytyjskich mediów, do urazu doszło niedawno. Istnieją przypuszczenia, że jest on efektem przejazdów samochodem i długiego okresu stania. "Jest to oczywiście niewiarygodnie niefortunny czas i nikt nie żałuje dzisiejszej nieobecności królowej bardziej głęboko niż sama Jej Wysokość" - powiedziało źródło na dworze królewskim cytowane przez Sky News.

Warto dodać, że główne uroczystości wokół Dnia Pamięci związane z upamiętnieniem weteranów brytyjskich sił zbrojnych poległych na frontach na całym świecie mają zawsze miejsce przed pomnikiem Cenotaph w londyńskiej dzielnicy Whitehall w pobliżu siedziby premiera przy Downing Street 10.

xx