Zamknij

Królowa Elżbieta uczciła setną rocznicę urodzin księcia Filipa. Niezwykły gest dla zmarłego męża

10.06.2021 13:50
Królowa Elżbieta II i książę Filip
fot. GOFF/SIPA/ East News

Królowa Elżbieta II uczciła setną rocznicę urodzin księcia Filipa. W związku z tym zasadziła w ogrodach na zamku w Windsorze nowo wyhodowaną różę, którą nazwała imieniem księcia Edynburga.

Elżbieta II oddała hołd swojemu mężowi, zmarłemu w kwietniu tego roku księciu Filipowi, z okazji setnej rocznicy urodzin. Zasadziła w ogrodach na zamku w Windsorze wyhodowaną różę, nazwaną imieniem księcia Filipa. Róża księcia Edynburga to podarunek od Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego (RHS). Piękny kwiat wyhodowany został przez firmę Harkness Roses, zajmującą się uprawą brytyjskich róż od 1879 roku.

Zobacz też: Królowa Elżbieta II oszukana przez Harry'ego? Ujawnił więcej niż powinien 

Królowa Elżbieta uczciła setną rocznicę urodzin księcia Filipa. Niezwykły gest dla zmarłego męża

Brytyjska monarchini odebrała różę księcia Filipa z rąk prezesa RHS Keitha Weeda. Z kolei główny ogrodnik zamku w Windsorze zasadził w jej imieniu malutki krzew. Kwiat znajduje się w pasie róż w ogrodzie przy wschodnim tarasie. Przekazanie róży Królowej Elżbiecie z pewnością było bardzo emocjonującym dla niej momentem.

Zaangażowanie księcia w podnoszenie świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony środowiska pozostawiło po sobie trwałe dziedzictwo - mówił w oświadczeniu wydanym przez Pałac Buckingham Keith Weed, prezes RHS.

99-letni książę Filip zmarł 9 kwietnia w Zamku Windsor. Po jego śmierci została wprowadzona ośmiodniowa żałoba narodowa.