Zamknij

Królowe życia: gwiazda programu przekazała milion złotych łapówki? Prokurator usłyszał zarzuty

24.11.2021 16:35
Joanna P.
fot. Screen: Instagram

Pojawiły się nowe informacje w sprawie Joanny P., byłej gwiazdy "Królowych życia", która miała przekazać prokuratorowi milion złotych łapówki. Prokuratura Krajowa poinformowała o postawieniu zarzutu czterem osobom, w tym celebrytce.

" Królowe życia" to popularny program rozrywkowy, którego bohaterami są "ludzie sukcesu", którzy spełnili swoje marzenia, zarobili duże pieniądze i starają się z całych sił cieszyć życiem. Format cieszy się szerokim gronem fanów, jednak niemal od początku wzbudza duże kontrowersje. Zdaniem wielu osób promowanie często płytkich pobudek bohaterów oraz stawianie jako wzoru osób takich jak Dagmara Kaźmierska, która została skazana za sutenerstwo i ma za sobą pobyt w więzieniu, to skandal. Nie zmienia to faktu, że produkcja odnosi sukcesy, a "królowe" traktowane są jak celebrytki. Niestety, kolejna osoba związana z programem ma poważne problemy z prawem.

Joanna P., jedna z byłych gwiazd "Królowych życia", w 2020 roku trafiła do aresztu, miała starać się pomóc partnerowi zamieszanemu w morderstwo z 2014. Jak informuje portal Pudelek, Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Andrzejowi Z. Miał on przyjmować korzyści majątkowe od Joanny P., mowa o zawrotnej kwocie miliona złotych oraz innych "przysługach" takich jak możliwość korzystania z luksusowego auta. 

Królowe życia: Joanna P. przekazała prokuratorowi łapówkę w wysokości miliona złotych?

Co więcej, partner Joanny P. miał chwalić się, że został zwolniony z aresztu po zapłaceniu prokuratorowi "okrąglaka".

- Andrzej Z. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych, przyjęcia korzyści majątkowych oraz osobistych, a także utrudniania prowadzonego przez niego postępowania karnego. Prokurator w zamian za uzyskiwane korzyści miał ukierunkowywać postępowanie na wytworzenie nieprawdziwych dowodów mających świadczyć o niewinności jednego z głównych podejrzanych w sprawie o zabójstwo - cytuje Prokuraturę Krajową Pudelek.

Portal podaje także, że akt oskarżenia został skierowany przeciwko czterem osobom: Joannie P., Andrzejowi Z., Adamowi J. oraz Michałowi T., kierowcy, który miał przekazywać łapówki.