Zamknij

Patryk Vega skrytykowany. Gwiazda porównała go do zwolenników wyborów

Maciej Friedrich
10.04.2020 10:41
Patryk Vega skrytykowany. Gwiazda porównała go do zwolenników wyborów
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Patryk Vega kręcił swój najnowszy film mimo rządowych obostrzeń, czym mocno podpadł środowisku filmowego. Reżysera ostro skrytykowała między innymi Krystyna Janda. Nawiązała przy tym do zwolenników zorganizowania wyborów prezydenckich w dobie pandemii.

Patryk Vega przyzwyczaił niemal wszystkich do tego, że lubi podążać pod prąd. Kontrowersyjny reżyser dobitnie pokazuje to w swoich produkcjach. "Kobiety Mafii", "Botoks" czy głośna "Polityka" budzą kontrowersje i choć cieszyły się ogromną popularnością, przez wielu są krytykowane. Vedze często zarzuca się epatowanie brutalnością, seksem i robienie skandalu na siłę. Przy okazji prac nad nowym filmem "Seryjny samobójca" Patryk podpadł środowisku filmowemu.

Przypomnijmy, że Vega pracował nad nowym filmem w drugiej połowie marca. Mimo rządowych obostrzeń i zaleceń w parku Pole Mokotowskie rozstawiła się cała ekipa. Na planie pojawiła się policja i choć Patryk zapewniał, że wszelkie zasady bezpieczeństwa zostały zachowane, jego działania spotkały się z nieprzychylnymi komentarzami środowiska.

Krystyna Janda krytykuje Patryka Vegę. Porównała go zwolenników organizacji wyborów?

Zachowanie Vegi nie podoba się między innymi Krystynie Jandzie, cenionej aktorce i dyrektor artystycznej Teatru "Polonia" oraz "Och-Teatru" w Warszawie. Janda, która sama ze względów bezpieczeństwa zawiesiła pracę teatrów, negatywnie wypowiedziała się o reżyserze. W rozmowie z portalem Plejada porównała go do zwolenników organizowania wyborów prezydenckich w dobie pandemii koronawirusa.

- To bardzo jest podobne do tych, którzy chcą zorganizować wybory. Ja bym nie odważyła się narażać kogokolwiek. Moglibyśmy np. nagrywać jakieś spektakle, ale jak stanęłam w obliczu tego, że będę musiała zawołać kilkanaście osób, które muszą obsłużyć takie nagranie - to wycofałam się. Nie miałabym odwagi w tej chwili. Moim zdaniem, jeżeli można komuś oszczędzić ryzyka, to trzeba to zrobić - oceniła surowo.

Zgadzacie się z opinią Krystyny Jandy?

Zagłosuj

Zgadzasz się z Krystyną Jandą?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/plejada.pl/MF