Zamknij

Krzysztof Globisz po udarze jest w ciężkim stanie. Anna Dymna opowiedziała o stanie zdrowia aktora

08.10.2021 11:23
Krszysztof Globisz
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Krzysztof Globisz siedem lat temu przeszedł udar. W wywiadzie Anna Dymna przyznała, że aktor nadal nie doszedł do pełnej sprawności. Nie mogła przez to zaprosić go do udziału w zorganizowanym przez siebie projekcie.

Krzysztof Globisz to popularny polski aktor, który przez lata kariery zyskał nie tylko ogromną sympatię fanów, ale także uznanie krytyków i środowiska artystycznego. Doskonale sprawdzał się zarówno na deskach teatru, jak i w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dosyć powiedzieć, że dzięki imponującym umiejętnościom i talentowi pedagogicznemu został dziekanem wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST oraz prorektorem uczelni. Widzowie doskonale kojarzą go między innymi z "Krótkiego filmu o zabijaniu", "Katynia", "Anioła w Krakowie" czy "Jasminum". Jest także doskonałym aktorem dubbingowym, jego głosem mówił Marlin z "Gdzie jest Nemo" czy Lian-Chu z "Łowców smoków".

Niestety, błyskotliwą karierę Krzysztofa Globisza przerwał udar mózgu, który przeszedł w 2014 roku. Aktor był skazany na wielomiesięczne leczenie, i choć pojawił się na scenie między innymi w "Hamlecie" wystawionym w krakowskim Teatrze STU, to jego stan zdrowia nadal nie jest dobry. W rozmowie z tygodnikiem "Na żywo" wspomniała o tym Anna Dymna, która chciała zaangażować gwiazdora do swojego projektu.

Anna Dymna o stanie Krzysztofa Globisza. Aktor po udarze nadal nie mówi?

Tygodnik "Na źywo" cytuje słowa Anny Dymnej, która miała w planach zaangażowanie Krzysztofa Globisza do prowadzonego od 2002 roku cyklu spotkań poetyckich w ramach Krakowskiego Salonu Poezji. Niestety, aktor ma nadal mieć problemy z mówieniem.

- Mamy już scenariusze najbliższych salonów. Wszystko zaplanowaliśmy, choć do samego końca nie wiedziałam, jak to wszystko się odbędzie. Niestety, nie będzie z nami Krzysia Globisza, bo nie może mówić - czytamy.

Dymna jest jednak głęboko przekonana, że Krzysztof Globisz wróci do pełnej sprawności i ponownie będzie zachwycał swoim talentem.

- Wszyscy wierzymy, że Krzysiek wróci na scenę i do pracy. Ten głupi udar nie może mu wszystkiego przekreślić i ja to wiem - podsumowała.

My także mamy taką nadzieję i życzymy panu Krzysztofowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Krzysztof Globisz
fot. Bartosz Krupa/East News/East News