Zamknij

Krawczyk junior pokazał, jak mieszka. Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w skandalicznych warunkach?

12.05.2021 10:24
Krzysztof Krawczyk junior
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk junior, syn zmarłego wokalisty Krzysztofa Krawczyka, udzielił pierwszego wywiadu po śmierci ojca. Pokazał, w jakich warunkach zmuszony jest mieszkać. Głośno mówi się o jego trudnej sytuacji mieszkaniowej i braku pomocy ze strony ojca.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Ta informacja była ogromnym szokiem dla całego kraju, rodziny kultowego piosenkarza, środowiska artystycznego oraz milionów oddanych fanów, dla których był królem polskiej piosenki. Takie utwory jak "Parostatek" czy "Chciałem być" na dobre przejdą do historii, wiadomo jednak, że w artystycznej scenie powstała ogromna dziura. Na początku maja odszedł także brat artysty, Andrzej Krawczyk. O swojej wielkiej stracie opowiedziała wdowa po Krzysztofie, Ewa Krawczyk. W mediach jednak coraz głośniej podnoszona jest sprawa jego syna, Krzysztofa juniora, który zmaga się z padaczką.

Nie jest tajemnicą, że syn Krzysztofa Krawczyka znajduje się w trudnej sytuacji. W wyniku wypadku, który miał spowodować jego ojciec, nabawił się choroby.

- Jest chory, cierpi m.in. na padaczkę od czasu wypadku samochodowego, w którym został ranny. Ten wypadek spowodował w 1988 roku Krzysztof Krawczyk senior. W otoczeniu jego zmarłego ojca nie ma z kim rozmawiać. Z pewnością nie może też już dłużej być "na pasku macochy" [...] Młody mieszka na zmianę albo w Zgierzu, albo w Łodzi. W Łodzi jest zameldowany, ale w tym 2-pokojowym, 40-metrowym mieszkaniu żyje też jego wuj Andrzej, żona wuja, a także ich syn i pies. I dają juniorowi do zrozumienia, że on lada moment będzie stamtąd wyrzucony. To jest rodzina z wielkimi problemami - oceniał Krzysztof Cwynar z łódzkiego "Studia Integracja", pomagający Krawczykowi.

Krzysztof junior sam postanowił skomentować sprawę, udzielając pierwszego wywiadu po śmierci ojca.

Krzysztof Krawczyk o relacji z ojcem. Pierwszy wywiad po śmierci sławnego ojca

Sytuacją syna zmarłego gwiazdora zainteresował się program "Uwaga!", w którym Krzysztof opowiedział o rodzinnych relacjach.

- Bezpośrednio widziałem tatę ostatni raz półtora roku temu, a przez ostatnie miesiące kontaktu nie miałem w ogóle. On sam nie odbierał telefonu, zaś jego żona wprost mówiła, że nie mogę z nim rozmawiać - wyznał.

Niestety, Krawczyk twierdzi także, że został źle potraktowany na pogrzebie ojca.

- Uniemożliwiano mi dojście do trumny. Jest mi smutno, delikatnie mówiąc - ocenił.

"Uwaga!" z udziałem Krawczyka juniora zostanie wyemitowana 12 maja o godzinie 19.55 na antenie TVN.