Zamknij

Krzysztof Krawczyk junior otrzymał część spadku. O jego bezpieczeństwo zadbała matka

28.05.2021 13:29
Krzysztof Krawczyk junior
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk junior walczy o prawa do majątku po ojcu. Dziennikarze "Uwagi" dotarli do testamentu artysty, z którego wynika, że zapisał wszystko swojej żonie - Ewie Krawczyk. Tymczasem Krzysztof junior żyje w kiepskich warunkach, jednak jego sytuację poprawił spadek po matce.

Krzysztof Krawczyk junior jest synem zmarłego artysty i jego drugiej żony Haliny Żytkowiak. Okazuje się, że matka zadbała o zabezpieczenie przyszłości juniora pod kątem finansowym. Przed śmiercią poprosiła drugiego męża - Andrzeja - aby zrzekł się dziedziczenia tantiem w ZAiKS na rzecz jej syna. Dzięki temu Krzysztof Igor Krawczyk po śmierci matki w 2011 roku otrzymał kilka tysięcy złotych. Co miesiąc dostaje także 500 złotych, które przekazuje mu przyjaciółka zmarłej - Ewa Kulikowska.

- Po śmierci Halinki zaprosiłam Krzysia do swojego domu, przekazałam mu walizkę pamiątek po mamie, którą przysłano mi z USA, poprosiłam o numer konta i powiedziałam mu, że zawsze może na mnie liczyć - zdradziła matka chrzestna Krzysztofa juniora w rozmowie z portalem Pomponik.

Zobacz także: Edyta Górniak skomentowała konflikt Krawczyka juniora z Ewą Krawczyk. "Szokujące dla mnie"

Krzysztof Krawczyk junior dostał spadek po matce

Krzysztof Krawczyk junior nie mieszkał z matką - wyprowadził się z USA do Polski wraz z ojcem. Halina Żytkowiak tuż przed śmiercią próbowała skontaktować się z synem.

- Zatrzymała się w moim domu w Poznaniu i codziennie dzwoniła do Krzysia, ale ten nie odbierał połączeń. Zaniepokojona tym, że może ma atak padaczki lub leży w szpitalu, postanowiła skontaktować się z byłym mężem [...] Bała się nieproszona wtargnąć w życie tego chłopca i strasznie cierpiała. Już wtedy była bardzo chora, bolało ją całe ciało i przeczuwała, że rak kości zabierze ją z tego świata - relacjonuje Ewa Kulikowska.

Krzysztof Krawczyk junior nadal walczy o prawo do spadku po ojcu. Sławny wokalista w testamencie przekazał cały majątek swojej ostatniej żonie - Ewie Krawczyk. Krzysztof Krawczyk junior opowiedział o swoim życiu w programie "Uwaga", gdzie zdradził między innymi, w jakich warunkach mieszka. Mężczyzna jest niezdolny do podjęcia pracy - od wielu lat cierpi na nieuleczalną padaczkę pourazową po wypadku, w którym uczestniczył razem z ojcem.