Zamknij

Krzysztof Krawczyk junior o relacjach z macochą. Nadal jest bezdomny? "Mam nawet niemówiony zakaz"

22.09.2021 11:52
Krzysztof Krawczyk junior
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/ EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk junior nadal walczy o spadek po zmarłym ojcu. Otwarcie opowiedział o trudnych relacjach z macochą, przyznał także, że w pewnym sensie nadal jest osobą bezdomną. Nie krył rozgoryczenia faktem, że Ewa Krawczyk nie chce pójść na ugodę.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, śmierć jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów w historii dla wielu osób była szokiem. Krajowa muzyka rozrywkowa nie będzie taka sama bez twórcy tak wielkich przebojów jak "Parostatek" czy "Bo jesteś ty". Jednak odejście artysty to przede wszystkim ogromny smutek jego najbliższych, między innymi żony Ewy Krawczyk, która otwarcie przyznaje, że do tej pory nie poradziła sobie ze śmiercią ukochanego męża. Po śmierci piosenkarza w mediach głośno zrobiło się także o jego synu. Krzysztof Krawczyk junior miał mieszkać w okropnych warunkach, nie mogąc liczyć na wparcie taty. Po jego śmierci okazało się, że spadek przypadnie wyłącznie żonie, rozpoczął więc sądową walkę o zachowek po ojcu.

Sprawa została odroczona, jednak wydaje się, że Krawczyk junior ma duże szanse na wygraną, zwłaszcza po wypowiedzi notariusza, który miał sporządzić testament artysty. Choć stara się układać sobie życie i nagrał nawet pierwszą własną piosenkę, nadal nie może mówić o pełni szczęścia. W materiale wyemitowanym w programie "Uwaga" przyznał, że nadal nie może porozumieć się z Ewą Krawczyk, a jego sytuacja mieszkaniowa nie uległa znaczącej poprawie.

Krzysztof Krawczyk junior nadal jest bezdomny? Syn zmarłego artysty opowiedział o swojej sytuacji

W "Uwadze" Krzysztof Krawczyk junior wyznał, że choć realizuje się jako wokalista, jego sytuacja nie uległa znaczącej poprawie i nadal nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

- (Sytuacja) mieszkaniowa w pewnym sensie tak (uległa zmianie). Ale w pewnym sensie jestem bezdomny […] Teraz tam [chodzi o poprzednie mieszkanie - przyp. red.) nie mieszkam, mam nawet niemówiony zakaz, by tam wchodzić samemu. (…) Teraz mieszkam u Kasi w Zgierzu. To koleżanka, którą poznałem na zjeździe - opisywał Krawczyk.

Mężczyzna podjął także temat testamentu, który został przygotowany we wrześniu 2020 roku w obecności Ewy Krawczyk. Miał on zastąpić wcześniejszy, w którym połowę majątku Krzysztofa Krawczyka miał otrzymać jego syn, a połowę brat. Krzysztof junior nie ukrywa, że nie ma kontaktu z żoną ojca.

- To nie jest testament, coś z tym w sądzie trzeba zrobić [...] Jaki kontakt z nią? To wszystko do niej należy. Ten testament trzeba albo podważyć. To nie jest testament! Oby jak najprędzej! To nie jest testament. Tato mi mówił: wszystko będzie dla ciebie, pół na pół z Andrzejem - stwierdził. 

Do tej pory Krawczyk junior miał nawet nie poznać wartości zachowku, o który walczy w sądzie.

- Na dziś możemy powiedzieć, że wszystko zależy od dokumentów medycznych, które sąd zażyczył sobie od szpitali, w których leczony był Krzysztof Krawczyk w ostatnich latach. Z tej dokumentacji medycznej będzie wynikał bezpośrednio stan zdrowia Krzysztofa Krawczyka, także we wrześniu ubiegłego roku, kiedy ten testament został sporządzony. Wtedy sąd będzie w stanie ocenić, czy Krzysztof Krawczyk wiedział, co robi – usłyszeliśmy w "Uwadze".

Nie jest jeszcze znany termin kolejnej rozprawy sądowej.

Krzysztof Krawczyk junior
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/ EAST NEWS