Zamknij

Krzysztof Rutkowski odebrał Złotą Płytę. Zapowiada kolejny teledysk

Redakcja
16.11.2018 11:10
Krzysztof Rutkowski odebrał Złotą Płytę. Zapowiada kolejny teledysk
fot. Instagram:@detektywkrzysztofrutkowski

Krzysztof Rutkowski, czyli najbardziej rozpoznawalny prywatny detektyw w kraju, próbuje swoich sił także w przemyśle muzycznym. Właśnie odebrał Złotą Płytę za singiel nagrany z jednym z wykonawców nurtu disco polo. Zapowiada również kolejne nagranie.

Krzysztof Rutkowski to postać mocno kontrowersyjna, ale z pewnością barwna i rozpoznawalna. Agencję detektywistyczną założył w 1990 roku w Austrii, do roku 2001 był właścicielem Biura Detektywistycznego „Rutkowski”. Od początku stawiał na medialny rozgłos wokół swojej osoby i działalności. Przeprowadzane przez niego akcje pokazywała stacja TVN w programie „Detektyw”. Rutkowski próbował również swoich sił w polityce. W 2011 roku uzyskał mandat posła na Sejm IV kadencji z listy Samoobrony. W latach 2002-2006 był doradcą prezydenta Łodzi do spraw bezpieczeństwa. Ostatnio głośno było o nim przy okazji poszukiwania pytona tygrysiego w okolicach Warszawy.

ZOBACZ: Detektyw Rutkowski szuka pytona nad Wisłą

Rutkowski w studio
fot. Instagram:@detektywkrzysztofrutkowski

Krzysztof Rutkowski otrzymał Złotą Płytę

Nie każdy wie, że wszechstronne zainteresowania Rutkowskiego popchnęły go również w stronę rynku muzycznego. W 2006 roku Krzysztof połączył siły z Fiszerem, piosenkarzem związanym z nurtem disco polo. Wśród fanów muzyki tanecznej Fiszer znany jest między innymi ze współpracy z zespołem MEJK. Wraz z Rutkowskim nagrał singiel „Jesteś aniołem” i wydał do niego teledysk, w którym zagrał detektyw oraz jego żona i synek. Sam Rutkowski zaśpiewał także jedną ze zwrotek.

Klip w serwisie Youtube przekroczył liczbę 10 milionów odtworzeń. Związek Producentów Audio Video postanowił wyróżnić duet Złotą Płytą. Fiszer nie krył swojej radości:

– Dziękuję naszym słuchaczom za te 9 mln. Mam nadzieję, że mój kolejny kawałek, do którego niedawno nakręciłem klip, również przypadnie do gustu publiczności.

Rutkowski poinformował w mediach społecznościowych, że kolejny teledysk jest już nagrany i zapowiada, że pokryje się platyną. Widać, że sukces dodał mu skrzydeł. Być może to zapowiedź długogrającego albumu?

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Rutkowski w wywiadzie dla Radia ZET

RadioZET.pl/se.pl/MF