Zamknij

Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy. Jest komentarz byłego detektywa

Maciej Friedrich
14.03.2019 10:51
Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy. Jest komentarz byłego detektywa
fot. Krzysztof Kapica/Polska Press/East News

Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy. Wideo rejestrator nagrał byłego detektywa, gdy w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 kilometrów na godzinę.

Krzysztof Rutkowski, były detektyw i celebryta, został zatrzymany przez policję w Będominku koło Nowej Karczmy. Wideo rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie nagrał 59-latka, który swoim mercedesem poruszał się z prędkością 112 kilometrów na godzinę. Problem w tym, że znajdował się w terenie zabudowanym, zatem przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 kilometry. Po zatrzymaniu miał dobrowolnie poddać się karze bez oglądania zapisu z rejestratora.

ZOBACZ: Krzysztof Rutkowski odebrał Złotą Płytę

Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy

Były detektyw otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz dziesięć punktów karnych. Policja zatrzymała również jego prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Portalowi Radio Gdańsk udało się porozmawiać z Rutkowskim, który skomentował całą sytuację.

– Na tym, że straciłem prawo jazdy, zaważyło 12 kilometrów na godzinę. Przez kilkanaście lat nie miałem ani jednego punktu karnego i jeździłem wyjątkowo ostrożnie. W środę podróżowałem z Gdańska, gdzie spotkałem się z matką zaginionej Iwony Wieczorek. Jechałem do Bytowa. Spieszyłem się, bo była to sprawa alarmowa.

Rutkowski miał pod Trójmiastem zamienić się ze swoim kierowcą. Przez najbliższe miesiące będzie zmuszony podróżować na fotelu pasażera. Podkreślił, że prawo drogowe powinno być respektowane przez każdego, niezależnie od stanowiska czy popularności w mediach.

Zagłosuj

Czy Krzysztof Rutkowski otrzymał dostateczną karę?

Liczba głosów:

Krzysztof Rutkowski
fot. MAREK KUDELSKI/East News

RadioZET.pl/radiogdansk.pl/MF