Zamknij

Krzysztof Rutkowski znów przed sądem. Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności

15.07.2020 12:20
Krzysztof Rutkowski
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Krzysztof Rutkowski został oskarżony o oszustwo i stanie przed sądem. To nie pierwsze już takie kłopoty byłego detektywa. Tym razem grożą mu dwa lata pozbawienia wolności.

Krzysztof Rutkowski został oskarżony o oszustwo i stanie przed sądem. To nie pierwsze już takie kłopoty byłego detektywa. Tym razem grożą mu dwa lata pozbawienia wolności za fałszywe oskarżenia pod kierunkiem drugiej osoby.

Krzysztof Rutkowski znów stanie przed sądem

Z informacji "Dziennika śledczego" wynika, że w 2019 roku były detektyw złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu zawiadomienie o przestępstwie. W ten sposób fałszywie oskarżył kogoś o popełnienie przestępstwa, które miało polegać na próbie zmuszenia do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności w kwocie 50 tys. euro.

Rutkowski utrzymuje, że jest niewinny. Jak wyjaśnia w rozmowie z WP.pl, chce doprowadzić do konfrontacji z osobą, na którą rok temu złożył zawiadomienie. Jego zdaniem policja nie potrafiła wykorzystać tych informacji.

Krzysztof Rutkowski w żałobie. Zmarła jego mama

To nie pierwsze takie kłopoty Krzysztofa Rutkowskiego. Wcześniej oskarżany był m.in. o bezprawne pozbawienie wolności trzech osób, uczestniczenie w tzw. "mafii paliwowej", czy wreszcie bezprawne posługiwanie się tytułem detektywa. Od tamtego czasu detektywem formalnie nie jest, choć jest rzecznikiem biura detektywistycznego i właścicielem biura doradczego. Rutkowski został skazany już kilkakrotnie. Na rozprawy zdarzało mu się spóźniać, a na nich kłócić z sędzią. Jak postępowanie zakończy się tym razem? Odpowiedź poznamy wkrótce.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/wp.pl/