Zamknij

Krzysztof Skiba schudł prawie 30 kg! Tak teraz wygląda lider Big Byc [FOTO]

14.10.2020 12:06
Krzysztof Skiba z Big Cyc
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Skiba z Big Cyc schudł blisko 30 kg. Udało mu się to osiągnąć dzięki restrykcyjnej, lecz zdrowej diecie. Jak wygląda odchudzony lider Big Cyc? Skiba pochwalił się swoją metamorfozą w "Dzień Dobry TVN".

Krzysztof Skiba należy do najpopularniejszych muzyków polskiej sceny. Od 1988 roku jest frontmanem i autorem tekstów zespołu Big Cyc, z którym nagrał takie hity jak "Makumba", "Guma", "Świat według Kiepskich” czy "Każdy facet to świnia". Poza działalnością muzyczną Skiba zajmuje się publicystyką i pisaniem satyrycznych felietonów oraz komentowaniem wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Niedawno głośno było o konflikcie zespołu Big Cyc z TVP, w którym Skiba i muzycy domagali się od zadośćuczynienia za bezprawne wykorzystanie ich piosenki w programie "W tyle wizji". 

Od początku kariery Skiba nie należał do najszczuplejszych. Rockowy tryb życia sprawił, że muzyk mocno przybrał na wadze. Wprawdzie specjalnie mu to nie przeszkadzało, ale ostatnio, w wieku 56 lat, postanowił zadbać o kondycję. Skiba wykorzystał wolny czas w trakcie lockdownu i poddał się reżimowi diety. W efekcie latem pochwalił się na Instagramie zdjęciem wyraźnie szczuplejszej sylwetki. Schudł wówczas 23 kg.

Skiba z zespołu Big Cyc w Radiu ZET: "Osobiście wręczyłem płytę Antoniemu Macierewiczowi z piosenką, która o nim powstała" [WIDEO]

Krzysztof Skiba z Big Cyc schudł 28 kg 

Lider Big Cyc nie ustaje w bojach o smukłe ciało. W "Dzień Dobry TVN" Skiba pochwalił się, że zrzucił 28 kg i wbija się w ubrania mniejsze o kilka rozmiarów. 

Z rozmiaru 3XL wchodzę teraz w L. Postanowiłem wirusa pokonać na zdrowo. Wiedziałem, że czeka nas bezruch. Poza tym jesienna fala też nam zamyka show-biznes. Marzec-kwiecień zamknęli nam lasy i parki, a to wiązało się z siedzącym trybem życia. Miałem już trochę tego brzuszka. Schodziłem z wagi 114 kg, co przy moim wzroście jest już poważną sytuacją. Przeszedłem na radykalną, ale zdrową dietę. To się wiązało z kompletną abstynencją! - wyznał  w śniadaniówce Skiba. 

Przyznał, że do tej pory wagę rujnowało mu nieregularne jedzenie, często w nocy po koncertach. 

Jak się zrobi tak raz czy dwa, to nie ma dramatu, ale jak się tak żyje 30 lat, to trochę gorzej - powiedział.  

Jaką dietę zastosował Skiba? Przede wszystkim odstawił alkohol oraz słodycze i tłuste potrawy. Ponadto pilnował, by spożywać posiłki co trzy godziny i w międzyczasie nie podjadać.

Pierwszy 10 kg zrzuciłem sam. Zero głodówek, jadłem pięć, sześć razy dziennie, ale małe porcje. Starałem się wypijać 2-3 litry wody dziennie - wyznał w DDTVN. 

Potem muzyk kontynuował odchudzanie pod okiem dietetyka. Na początku wydawało mu się, że nie da rady ze zdrowym gotowaniem, ale z czasem weszło mu to w nawyk. 

Jak zobaczyłem te przepisy i dużo dań wegetariańskich, wegańskich, mięso gotowane, to stwierdziłem, że tego się nie da zrobić. Jednak się dało. Gdyby to nie było dobre i smaczne, to pewnie bym się poddał. To nie były jakieś nadludzkie wyrzeczenia - podkreślił Skiba.