Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Syn królowej Elżbiety II oskarżany o gwałt. Wielki skandal w rodzinie królewskiej

20.08.2019 12:21

W brytyjskiej rodzinie królewskiej wybuchł kolejny potężny skandal. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej, został posądzony o gwałt na nieletniej oraz udział w procederze handlu ludźmi. Sprawa jest na tyle poważna, że Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie.

Syn królowej Elżbiety II oskarżany o gwałt. Wielki skandal w rodzinie królewskiej fot. CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II jest uwielbiana nie tylko przez Brytyjczyków, jednak coraz częściej musi sobie radzić ze skandalami, jakie wybuchają na dworze. Jednak takie wydarzenia jak buntownicze decyzje Meghan Markle wydają się niczym przy ostatnich doniesieniach mediów dotyczących księcia Andrzeja. Syn królowej miał dopuścić się gwałtu na 16-letniej dziewczynie i utrzymywać kontakty z Jeffreyem Epstainem, oskarżonym o handel ludźmi.

Syn królowej Elżbiety II oskarżony o gwałt i handel ludźmi?

Miliarder Jeffrey Epstain popełnił samobójstwo pod koniec czerwca. Oczekiwał na kolejny proces w sprawie oskarżeń o gwałty i handlu nieletnimi. W trakcie procesu na zabranie głosu zdecydowała się 35-letnia dziś Virginia Roberts Giuffre, która twierdzi, że będąc nastolatką, była przez Epstaina zmuszana do seksu z celebrytami i osobami z wyższych sfer. Wśród nich wymieniła między innymi księcia Andrzeja. Według jej zeznań w wieku 16 lat była trzykrotnie zmuszana do seksu z synem królowej Elżbiety II i miała spełniać jego „zachcianki”.

Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła – wspominała wydarzenia sprzed lat Giuffre.

Vigrinia Diuffre fot. screen: YouTube

Książę Andrzej posądzony o gwałt. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

W obliczu wielkiego skandalu Pałac Buckingham zdecydował się wystosować oficjalne oświadczenie w sprawie. Książę Andrzej zaprzeczył, jakoby miał cokolwiek wspólnego z zarzucanymi mu czynami.

Książę Yorku jest przerażony ostatnimi doniesieniami na temat zbrodni Jeffreya Epsteina. Książę ubolewa nad wykorzystywaniem ludzi, a sugerowanie, że mógł uczestniczyć i wspierać takie zachowanie, jest czymś przerażającym – czytamy w oświadczeniu.

Syn królowej znajduje się w o tyle trudnej sytuacji, że prawnicy Virginii opublikowali w sieci skan listu do księcia, do którego dołączone jest jego zdjęcie w towarzystwie 16-letniej wtedy potencjalnej ofiary.

Zagłosuj

Śledzisz losy brytyjskiej rodziny królewskiej?

RadioZET.pl/plejada.pl/MF

Oceń