Zamknij

Książę Azim nie żyje. Syn sułtana Brunei i celebryta z Hollywood miał 38 lat

27.10.2020 12:26
Książę Azim
fot. Richard Young/Rex Features/East News

Książę Azim, syn sułtana Brunei, nie żyje. Mężczyzna, który był czwarty w kolejce do tronu, zmarł w wieku 38 lat. Był znany nie tylko jako książę, ale także hollywoodzki celebryta.

Książę Azim zmarł w wieku 38 lat. Czwarty w kolejce do tronu syn sułtana Brunei wyrobił sobie w Hollywood reputację celebryty. Znany był z hucznych zabaw, podczas których rozdawał swoim gościom drogie prezenty. Majątek księcia Azima wynosić 3,84 miliarda funtów. Po imprezach u księcia, uczestnicy zabaw dostawali do domu między innymi drogie perfumy, markowe kosmetyki czy oryginalne obrazy.

Syn sułtana Brunei nie trwonił jednak pieniędzy tylko na rozrywkę. W Hollywood zajmował się między innymi produkcją filmów. Przyczynił się między innymi do stworzenia ekranizacji powieści "Nie jesteś sobą". W filmie zagrały takie gwiazdy kina, jak dwukrotnie nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki Hilary Swank, Emmy Rossum, Julian McMahon czy Ali Larter.

Zobacz także: Yuko Takeuchi nie żyje. Gwiazda serialu "Miss Sherlock" miała 40 lat

Nie żyje książę Azim. Miał 38 lat

O śmierci księcia Azima poinformowano w sobotę za pomocą państwowych mediów. Nie ujawniono jednak przyczyny zgonu 38-letniego mężczyzny. Pogrzeb Azima odbył się w sobotę, a naród Brunei przeżywa właśnie siedmiodniową żałobę. Przywódcy innych krajów, a także znane gwiazdy, składają kondolencje rodzinie Azima.

- Był znany przede wszystkim ze swojego życzliwego i hojnego ducha, a także z przekazywania darowizn na cele charytatywne, edukacyjne i młodzieżowe - powiedział o zmarłym Lee Hsien Loong, premier Singapuru.