Zamknij

Książę Filip odradzał księciu Harry'emu ślub z Meghan Markle. Co powiedział?

Maciej Friedrich
18.06.2019 11:25
Książę Filip odradzał księciu Harry'emu ślub z Meghan Markle. Co powiedział?
fot. STEVE PARSONS/AFP/East News/EAST NEWS

Nie wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej byli przychylni ślubowi księcia Harry'ego i Meghan Markle. Pojawiły się opinie, że aktorka nie jest dobrą kandydatką na księżną. Jak się okazało, jedną z osób, która odradzała Harry'emu ślub, był jego dziadek, książę Filip.

Meghan Markle i książę Harry wzięli ślub 19 maja 2018 roku, a niespełna rok później na świecie przywitali swoje pierwsze dziecko. Są jednymi z najpopularniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, między innymi za sprawą dość luźnego podejścia do królewskiego protokołu. Jeszcze przed ślubem związek księcia i aktorki wzbudzał wiele kontrowersji. Zarówno brytyjska prasa, jak i członkowie rodziny królewskiej nie wróżyli parze świetlanej przyszłości, a część wręcz życzyła sobie, aby ze związku nie wyszło nic poważnego.

Książę Filip odradzał wnukowi ślub z Meghan Markle

Choć po narodzinach dziecka opinia publiczna patrzy na Meghan nieco przychylniej, w prasie pojawiają się historie sprzed lat, kiedy to aktorka była na medialnym celowniku. Jak informuje „Sunday Times”, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi dziadek Harry'ego, książę Filip, był zdecydowanie przeciwny ślubowi wnuka z Meghan. Na tyle, że odradzał mu to w bezpośredniej rozmowie.

– Z aktorkami się umawia, a nie żeni – miał stwierdzić kategorycznie.

Księciu miała przeszkadzać aktorska kariera Meghan, która brała udział między innymi w scenach erotycznych. Nie był on jedyną osobą, która otwarcie potępiała decyzję o ślubie. Mówi się, że również książę William nie miał o Markle najlepszego zdania. Możliwe, że właśnie kwestia związku Harry'ego i Meghan była przyczyną konfliktu braci.

ZOBACZ: Meghan Markle dorastała na planie "Świata według Bundych"?

Meghan i Harry
fot. Gareth Fuller/Press Association/East News

Meghan Markle i książę Harry – kontrowersyjny związek

Książę Harry poznał Meghan Markle w 2016 roku. Spotkali się na randce w ciemno zaaranżowanej przez wspólną znajomą. Swoją relację bardzo długo ukrywali przed mediami. Harry był bowiem uważany za playboya i „czarną owcę”, a Meghan była rozwódką i aktorką, co mogło spotkać się z krytyką ze strony brytyjskiej rodziny królewskiej. Uczucie jednak zwyciężyło i para przestała ukrywać się ze swoim związkiem. Po niespełna dwóch latach od pierwszego spotkania stanęli na ślubnym kobiercu, a Meghan została księżną Sussexu. Markle porzuciła karierę aktorki i została ochrzczona w obrządku anglikańskim. Informacja o narodzinach ich pierwszego dziecka zelektryzowała cały świat. 6 maja 2019 roku dowiedzieliśmy się, że na świat przyszedł mały Archie.

 

RadioZET.pl/MF