Zamknij

Księżniczka Eugenia zdradziła, co w prezencie ślubnym dostała od księcia Filipa. To osobisty prezent

24.09.2021 14:28
Księżniczka Eugenia
fot. Rex Features/East News

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Księżniczka Eugenia zdradziła, co dostała od niego w prezencie ślubnym. To wyjątkowo osobisty podarunek, który ma niezwykłą wartość emocjonalną. 

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Śmierć brytyjskiego księcia, małżonka  królowej Elżbiety II, była szokiem dla całego świata, choć członek monarchii miał już 99 lat. Był najdłużej żyjącym małżonkiem władcy imperium brytyjskiego w dziejach, a jego historia to gotowy scenariusz filmowy. Urodził się na greckiej wyspie Korfu, uczył się w Paryżu, zrobił karierę w wojsku, walcząc między innymi w bitwie o Kretę, uratował także okręt HMS "Wallace" przed atakiem bombowców. Uwielbiany przez Brytyjczyków oraz członków  rodziny królewskiej, pozostawił pustkę w milionach serc.

- Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze ogłoszenia zostaną podane we właściwym czasie - pisał pałac po śmierci księcia.

Niezwykle ciepło Filipa wspominać będzie z pewnością księżniczka Eugenia, która otrzymała od niego wyjątkowo osobisty prezent ślubny.

Księżniczka Eugenia dostała od księcia Filipa wyjątkowy prezent ślubny

Księżniczka Eugenia wyszła za Jacka Brooksbanka 12 października 2018 roku i, jak każdy ślub członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, jej ceremonia była głośno komentowana w mediach. Oczywiście nie zabrakło członków monarchii, w tym także księcia Filipa, który postanowił podarować nowożeńcom oryginalny i bardzo osobisty prezent. Eugenia wspomniała o nim w filmie BBC "Prince Philip: The Royal Family Remember", opowiadającym o zmarłym księciu. Filip ofiarował małżonkom własnoręcznie namalowany obraz przedstawiający bukiet kwiatów.

- To było takie miłe. Teraz jest w moim domu w Londynie i jestem z tego dumna - powiedziała księżniczka.

Godny odnotowania jest także gest małżonków, którzy urodzonemu w 2021 roku synowi jako jedno z imion nadali Filip.