Zamknij

Książę Filip przeszedł operację serca. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

04.03.2021 15:29
Książę Filip
fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Filip przeszedł operację serca. Pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat na temat stanu zdrowia męża królowej Elżbiety II. Jak czuje się po poważnym zabiegu?

Książę Filip od kilku tygodni walczy o zdrowie w szpitalu. Pierwsze wiadomości o tym, że mąż królowej Elżbiety II został hospitalizowany, pojawiły się 17 lutego. Książę Edynburga gorzej się poczuł i potrzebował pomocy lekarskiej. Niedawno brytyjskie media poinformowały o tym, że 99-latek został przewieziony do innej placówki. Okazuje się, że było to związane z planowaną operacją serca. Teraz Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje o stanie zdrowia brytyjskiego księcia małżonka.

Zobacz także: Camilla Parker Bowles zdradziła, jak się czuje książę Filip. "Jest lekka poprawa"

Pałac Buckingham wydał komunikat ws. stanu zdrowia księcia Filipa

Brytyjczycy i miłośnicy rodziny królewskiej z niepokojem odebrali informację o złym stanie zdrowia księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II ma już 99 lat, w związku z czym zarówno poddani, jak i sami członkowie rodziny przygotowywali się na najgorsze. Wieści przekazane przez Pałac Buckingham są jednak dość optymistyczne. Okazuje się, że po operacji serca książę Filip czuje się lepiej.

- Książę Filip przeszedł udaną operację w związku z wcześniej wykrytą chorobą serca i pozostanie w szpitalu przez kilka dni - brzmi komunikat opublikowany m.in. przez stację BBC.

W najbliższych dniach książę Filip ma przejść rekonwalescencję.