Zamknij

Książę Filip wyszedł ze szpitala. W jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety II?

16.03.2021 12:10
książę Filip
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Książę Filip opuścił szpital króla Edwarda VII w Londynie. Wcześniej mąż królowej Elżbiety II przebywał w placówce św. Bartłomieja, gdzie przeszedł operację serca. W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia 99-latka po hospitalizacji.

Książę Filip wyszedł ze szpitala, do którego po raz pierwszy trafił w środę 17 lutego. Pałac Buckingham przekazał wtedy, że mąż królowej Elżbiety II jest hospitalizowany w placówce króla Edwarda VII w Londynie. 99-latek był leczony z powodu infekcji, a po przewiezieniu do szpitala św. Bartłomieja przeszedł poważną operację serca. W końcu po prawie miesięcznym leczeniu książę mógł wrócić do domu.

W brytyjskich mediach pojawiły się pierwsze zdjęcia księcia Filipa po opuszczeniu szpitala. Jego pobyt w szpitalu zbiegł się z burzliwym okresem dla całej rodziny królewskiej. Książę Harry, wnuk Filipa, wraz ze swoją żoną Meghan, opowiedzieli o powodach opuszczenia Wielkiej Brytanii i porzucenia ról na brytyjskim dworze w szeroko dyskutowanym wywiadzie z Oprah Winfrey. Wiele osób martwiło się, że w związku z głośnym wywiadem stan księcia Filipa może się pogorszyć.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II reaguje na wywiad Meghan i Harry'ego. Jest oświadczenie Pałacu Buckingham

Książę Filip opuścił szpital. Przeszedł operację serca

Królowa Elżbieta II kontynuowała swoje obowiązki podczas pobytu Filipa w szpitalu. W zeszłym tygodniu rozmawiała z naukowcami i uczniami z okazji Brytyjskiego Tygodnia Nauki. Jak donosiły brytyjskie tabloidy, 94-letnia królowa źle znosiła hospitalizację męża i bardzo martwiła się o jego zdrowie. Ich małżeństwo trwa już 73 lata. Książę Filip mógł liczyć na wsparcie innych członków rodziny. 20 lutego w szpitalu odwiedził go pierworodny syn i następca tronu, książę Karol.

Książę Filip przeszedł na emeryturę w 2017 roku i rzadko pokazuje się publicznie. Zarówno on, jak i królowa otrzymali szczepienia na koronawirusa na początku stycznia.