Zamknij

Książę Filip zostaje w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia męża Elżbiety II

25.02.2021 11:01
Książę Filip
fot. Hannah McKay/ East News

Książę Filip zostaje jednak w szpitalu. 99-letni Filip od 9 dni przebywa w klinice i nie zanosi się na to, aby miał ją opuścić. Pałac Buckingham poinformował, jak obecnie czuje się Książę Filip oraz dlaczego przez kilka dni zostanie jeszcze w szpitalu.

Książę Filip będzie musiał jeszcze kilka dni zostać w szpitalu. Mąż Królowej Elżbiety przebywa w jednej z klinik od 9 dni. O jego stanie zdrowia mówi się, że jest stabilny, jednak Pałac Buckingam poinformował, że w związku z infekcją, która dostała się do organizmu Filipa, konieczna jest dalsza hospitalizacja.

Zobacz też: Meghan Markle i książę Harry ostatecznie opuścili rodzinę królewską. Jest oficjalne oświadczenie

Książę Filip zostaje w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia męża Elżbiety II

Choć oczywiście najbliższa rodzina księcia podkreśla, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku, nie do końca wiadomo, jak jest naprawdę. Niedawno fotoreporterzy przyłapali syna Filipa - Karola, który odwiedził ojca w szpitalu.

Książę Karol po opuszczeniu kliniki miał mieć łzy w oczach. Uspokoić wszystkich postanowił wnuk Filipa - Książę William. Wyjaśnił, że dziadek czuje się znacznie lepiej, a personel ma "na niego oko".

O tym, że 99-latek ma się dobrze, mówił też Edward, młodszy syn Filipa. Dodał, że cała rodzina trzyma za niego kciuki. Warto jednak podkreślić, że Filip swoje lata już ma, dlatego Pałac Buckingham jest przygotowany na najgorsze. Gdyby Książę Filip zmarł, obowiązywać ma specjalna operacja zwana "Forth Bridge".