Zamknij

Książę George skończył osiem lat. Nie będzie mógł dłużej nosić krótkich spodenek?

22.07.2021 12:42
Książę George
fot. Rex Features/East News

Książę George świętuje swoje ósme urodziny. Najstarszy syn księcia Williama oraz księżnej Kate przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku. Okazuje się, że teraz 8-latek będzie musiał sprostać kolejnym dworskim zasadom, w tym także związanym z ubiorem.

Książę George przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku i od najmłodszych lat przygotowywany jest do tego, że pewnego dnia zostanie królem. Syn księcia Williama i księżnej Kate świętuje w tym roku swoje ósme urodziny i widać, że z każdym rokiem coraz bardziej angażuje się w dworskie obowiązki. W ostatnim czasie mogliśmy go zobaczyć u boku rodziców m.in. podczas rozgrywek na Euro 2020. Książę George z dumą i radością kibicował angielskiej reprezentacji. Niestety, przegrana Anglików podczas finałowego meczu mocno zasmuciła młodego kibica.

Książę George świętuje ósme urodziny

Książę George często pojawia się także na profilach brytyjskiej rodziny królewskiej w mediach społecznościowych. Nic dziwnego - młody książę jest trzecią osobą, po swoim dziadku i ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a internautów bardzo ciekawi, jak zmienia się przyszły następca tronu.

- Jeśli chodzi o naszą rodzinę, jesteśmy bardzo normalni. Kocham moje dzieci w taki sam sposób, jak każdy ojciec i mam nadzieję, że George kocha mnie tak samo. Będzie jednak czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości - mówił o rodzinie w jednym z wywiadów książę William.

Najnowsze zdjęcie księcia George'a pojawiło się na Instagramie księcia i księżnej Cambridge właśnie w jego ósme urodziny.

Zobacz także:  Córka Meghan Markle i Harry'ego nie jest księżniczką. Czemu nie otrzymała tytułu?

Książę George przestanie nosić spodenki? To tradycja na dworze brytyjskiej rodziny królewskiej

Okazuje się, że coraz częstsze reprezentowanie rodziny królewskiej to nie jedyne wyzwanie, któremu musi sprostać książę George. Jak tłumaczy ekspert od brytyjskiej etykiety, William Hanson, ośmiolatek powinien zmienić swój sposób ubierania na bardziej "dojrzały". Oznacza to m.in. rezygnację z krótkich spodni, które tradycyjnie przeznaczone są jedyne dla dzieci.

- To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge - wyjaśnił ekspert w rozmowie z "Harper's Bazaar".