Zamknij

Książę Harry i Meghan Markle przełożą ślub? Data wzbudza kontrowersje

Redakcja
18.12.2017 12:33
książę Harry Meghan Markle
fot. ons.pl

Kiedy książę Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle ogłosili swoje zaręczyny, wielu Brytyjczyków nie posiadało się z radości. Jednak gdy okazało się, jaka jest data ślubu pary, pojawiło się wiele głosów z prośbą o przełożenie ceremonii. Co takiego się stało?

Jak informuje "Mirror", data ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle wywołała wiele kontrowersji. Ślub odbyć się ma 19 maja 2018 roku i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia odbywa się... finał Pucharu Anglii. Jak wiadomo, Brytyjczycy to wielcy fani futbolu, a takie okazje są dla nich traktowane niemal jak święto narodowe.

Czy Harry i jego narzeczona rozważą zmianę terminu? Zdaje się to mało prawdopodobne ze względu na wiele nadchodzących wydarzeń. Data ślubu ustalona została z uwzględnieniem m.in. porodu księżnej Kate oraz faktu, że powinien to być dzień wolny - a właśnie 19 maja wypada w sobotę. Niestety, nikomu z planujących nie przyszło do głowy, że dla wielu fanów piłki będzie to termin ważnego meczu na Wembley. Co istotne, i na jednej, i na drugiej uroczystości nie powinno zabraknąć księcia Williama. Z jednej strony jest on bratem Harry'ego i członkiem rodziny, z drugiej, jako prezydent Angielskiego Związku Piłki Nożnej, powinien być obecny na meczu.

Ciekawe, jak ten problem zostanie rozwiązany.

RadioZET.pl/Mirror/SA