Zamknij

Książę Harry szczerze o opuszczeniu rodziny królewskiej. "To było trudne środowisko, toksyczne"

26.02.2021 16:53
Książę Harry
fot. SplashNews.com/East News

Książę Harry w rozmowie z Jamesem Cordenem w programie "The Late Late Show" zdradził kulisy swojego odejścia z brytyjskiego dworu. "Chciałem zabrać stamtąd moją rodzinę" - wyznaje szczerze wnuk królowej Elżbiety II.

Książę Harry udzielił pierwszego tak szczerego wywiadu po opuszczeniu brytyjskiego dworu. Wnuk królowej Elżbiety II w programie "The Late Late Show" Jamesa Cordena zdradził, dlaczego zdecydował się na tak diametralną zmianę w życiu. Przeprowadzka księcia Harry'ego wraz z żoną Meghan Markle i małym Archiem do Stanów Zjednoczonych wzbudziła spore kontrowersje w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że brytyjska prasa przyczyniła się do podjęcia decyzji o odejściu.

- To było bardziej wycofanie się niż ustąpienie. Jak wielu ludzi widziało, to było bardzo trudne środowisko. Wszyscy wiemy, jaka potrafi być brytyjska prasa i ona niszczyła moje zdrowie psychiczne - wyznał książę Harry.

Zobacz także: Książę Harry broni serialu "The Crown". Ma o nim inne zdanie niż członkowie Rodziny Królewskiej

Książę Harry opowiedział, dlaczego odszedł z rodziny królewskiej

Książę Harry wielokrotnie w wywiadzie mówił o wpływie mediów plotkarskich na jego życie. Wnuk królowej Elżbiety II postanowił opuścić "toksyczne" środowisko, aby ochronić swoich najbliższych. Ma jednak nadzieję, że mimo ustąpienia z funkcji wciąż będzie mógł pomagać ludziom na całym świecie.

- Stwierdziłem: "To jest toksyczne". Zrobiłem więc to, co zrobiłby każdy mąż i ojciec, chciałem zabrać stamtąd moją rodzinę. Nigdy nie odeszliśmy i jeśli o mnie chodzi, niezależnie od decyzji po tej stronie, ja nigdy nie odejdę. Zawsze będę pomagać, ale moje życie jest służbą publiczną, więc gdziekolwiek na świecie będę, to zawsze będzie wyglądało tak samo - dodał w programie "The Late Late Show".

Myślicie, że książę Harry będzie częściej udzielać wywiadów?