Zamknij

Książę Harry w poruszających słowach wspomina księżną Dianę. Bał się, że "historia się powtórzy"

01.03.2021 16:48
książę Harry Meghan Markle
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Książę Harry i Meghan Markle udzielili kolejnego szczerego wywiadu na temat swojego życia i odejścia z brytyjskiego dworu. Wnuk królowej Elżbiety II zdobył się na szokujące wyznanie. Przyznał, że obawiał się, iż tragiczna historia księżnej Diany może się powtórzyć.

Książę Harry i Meghan Markle coraz bardziej otwierają się na występy w telewizji. Po tym, jak wnuk królowej Elżbiety II i jego żona opuścili brytyjski dwór i zamieszkali w Stanach Zjednoczonych, para starała się unikać mediów. Książę Harry początkowo miał źle znosić rozstanie z rodziną i zmagać się z problemami natury psychicznej. Później zmierzyli się z osobistą tragedią, jaką była utrata dziecka - Meghan Markle w lipcu 2020 roku poroniła, o czym opowiedziała na łamach "The New York Times".

Niedawno Meghan i Harry oficjalnie potwierdzili jednak, że spodziewają się kolejnego dziecka i tym razem ciąża jest niezagrożona. W ich życiu znów zaczęło się układać, a wiadomość o kolejnym potomstwie przykuła uwagę mediów. Para postanowiła wykorzystać ten czas na rozliczenie się z przeszłością. W wywiadzie udzielonym w programie Oprah Winfrey opowiedzieli o kulisach życia na brytyjskim dworze i powodach niespodziewanej decyzji o odejściu.

Zobacz także: Książę Harry szczerze o opuszczeniu rodziny królewskiej. "To było trudne środowisko, toksyczne"

Książę Harry i Meghan Markle w szczerym wywiadzie dla Oprah Winfrey

Książę Harry szczerze otworzył się przed Oprah Winfrey. Cała rozmowa zostanie wyemitowana na CBS dopiero 7 marca, jednak już teraz wypuszczono kilka zapowiedzi. W wywiadzie padły szokujące słowa. Wnuk królowej Elżbiety II odniósł się między innymi do tragicznej śmierci swojej matki, księżnej Diany.

- Naprawdę po prostu czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z Tobą z moją żoną u boku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ciężko musiało jej (Dianie – przyp. red.) być. Była sama, kiedy przez to wszystko przechodziła. Dla nas to też było niewiarygodnie trudne, ale przynajmniej mamy siebie - powiedział książę Harry.

Zobacz także: Książę Harry broni serialu "The Crown". Ma o nim inne zdanie niż członkowie Rodziny Królewskiej

Książę Harry przyznał, że cieszy się, iż przeszli ten ciężki czas razem. Wsparcie Meghan Markle i chęć zadbania o małego Archiego odegrały dużą rolę w decyzji o odejściu. Książę Harry najbardziej obawiał się "powtórki z historii". W przypadku jego matki nadmierne zainteresowanie tabloidów i paparazzi zakończyło się tragiczną śmiercią.

- Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy - przyznał wyraźnie poruszony syn księżnej Diany.

Jesteście zainteresowani, co jeszcze w wywiadzie z Oprah ujawnił książę Harry?