Zamknij

Książę Harry w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę

Maciej Friedrich
02.12.2020 11:47
Książę Harry
fot. Stand Up For Heroes/Ferrari Press/East News

Książę Harry po raz kolejny przeżywa trudne chwile. Meghan Markle straciła ciążę, a teraz zmarła bardzo bliska księciu osoba, traktowana niemal jak członek rodziny przyjaciółka królowej Elżbiety II.

Brytyjska rodzina królewska to ewenement na skalę światową, monarchia jest uwielbiana nie tylko przez Brytyjczyków, posiada rzesze oddanych wielbicieli na całym świecie. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie przez wielu traktowani są jak celebryci. Nic dziwnego, historia rodziny królewskiej to historia skandali, romantycznych historii i tajemnic, co doskonale zrozumieli twórcy serialu "The Crown". Niemal każde istotne wydarzenie, jak ślub czy narodziny kolejnego royal baby przykuwają uwagę całego świata.

Bez wątpienia jednym z najczęściej komentowanych w mediach członków brytyjskiej rodziny królewskiej są książę Harry i jego małżonka Meghan Markle. Para jednak od początku była solą w oku zwolenników tradycyjnego podejścia do protokołu, w tym ponoć samej Elżbiety II. Stosunkowo swobodny styl życia i medialna popularność sprawiła, że Harry i Meghan nazwani zostali "czarnymi owcami" monarchii. Książęca para najwyraźniej także miała dosyć presji, podjęła bowiem decyzję o wycofaniu się z rodziny i przeprowadziła do Stanów Zjednoczonych.

Pod koniec listopada w mediach pojawiła się niezwykle smutna informacja. Meghan Markle poroniła drugą ciążę, co mocno przeżył książę. To niestety nie ostatnia smutna wiadomość, jaka dotarła do niego w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:  Księżna Diana na niepublikowanym wcześniej zdjęciu. Tak wyglądała jako dziecko [FOTO]

Książę Harry w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę

W wieku 71 lat zmarła lady Celia Vestey, jedna z najbliższych przyjaciółek królowej Elżbiety II i jedna z matek chrzestnych księcia Harry'ego, który był z nią mocno zżyty. O śmierci poinformował we wtorek 1 grudnia "Daily Telegraph". Według medialnych doniesień Vestey zmarła w spokoju ku wielkiemu zaskoczeniu rodziny. Lady Celia 25 lat temu była bliska śmierci po tym, jak doznała rozległego udaru, a lekarze usunęli z jej ciała skrzep krwi wielkości piłki golfowej. Od tamtej pory przyjaciółka Elżbiety II cieszyła się dobrym zdrowiem.

Pogrzeb matki chrzestnej księcia Harry'ego ma mieć charakter prywatny. Nie wiadomo, czy na skromnej uroczystości pojawi się mąż Meghan Markle.

- Celia Elizabeth. Zmarła nagle, ale spokojnie, w sobotę 28 listopada w wieku 71 lat. Uwielbiana żona Sama. Bardzo kochana matka Williama, Artura i Marii oraz kochająca babcia Elli, Frankie, Sama i Cosimy - napisał "Daily Telegraph".