Zamknij

Książę Harry wydaje książkę. Pałac Buckingham wydał oświadczenie w tej sprawie

22.07.2021 11:18
Książę Harry wydaje książkę. Pałac Buckingham wydał oświadczenie w tej sprawie
fot. Victoria Jones/Press Association/East News

Książę Harry zamierza wydać książkę, w której opisze swoje pałacowe życie - i nie tylko. Nie zabraknie tam wielu wątków trudnych, związanych z księżną Dianą, a także tych przyjemniejszych. Znów nietrudno się domyślić, że zapowiedź tego projektu nie przypadła do gustu rodzinie królewskiej. Tym razem Pałac Buckingham wyprzedza fakty i już wydał oświadczenie w tej sprawie.

Książę Harry już podpisał kontrakt na swoją książkę. Opiewa on na zawrotną sumę 20 milionów dolarów i przewiduje, że pozycja trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku. Co ważne, dochód z jej sprzedaży ma być przeznaczony na cele charytatywne. Informacje o tym pojawiły się w zagranicznych mediach już kilka dni temu. Zdaniem niektórych komentatorów, wspomnienia Harry'ego już dawno czekają na wydanie.

Jak wynika z doniesień brytyjskich tabloidów, Harry miał już podjąć temat swojej książki w rozmowie z rodziną królewską. Być może rezultatem tych rozmów jest oświadczenie, jakie opublikował Pałac Buckingham.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek wywołała burzę. Fani krytykują jej zdjęcie z psem na lotnisku [FOTO]

Pałac Buckingham wydał oświadczenie w sprawie książki księcia Harry'ego

Jak przekonuje Harry, swoje dzieło pisze "nie jako książę, którym się urodził, a jako mężczyzna, którym się stał". Pałac Buckingham na zapowiedź wydania książki nie zareagował od razu. Teraz pojawiło się oświadczenie, które może być bardziej wymowne niż milczenie. Komentując sprawę w ten sposób, rodzina królewska daje do zrozumienia, że... odmawia komentarza.

"Wszelkie wyjaśnienia dotyczące książki byłyby tylko pytaniem do księcia i księżnej Sussex" - głosi krótkie oświadczenie.

Książę Harry wydaje książkę o swoim życiu

Jak stwierdził Harry, jego książka będzie prawdziwą relacją z jego życia, która szczerze pokaże jego wzloty i upadki. Wszystko to, co sprawiło, że jest obecnie tym, kim jest.

"Przez lata nosiłem wiele kapeluszy - dosłownie, jak i w przenośni - i mam nadzieję, że opowiadając moją historię - wzloty i upadki, błędy, wyciągnięte wnioski - mogę pomóc pokazać, że bez względu na to, skąd pochodzimy, mamy więcej wspólnego niż nam się wydaje. Jestem głęboko wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego nauczyłem się w ciągu mojego dotychczasowego życia i podekscytowany, że ludzie mogą przeczytać dokładną i całkowicie prawdziwą relację z mojego życia" - poinformował książę.