Zamknij

Książę Joachim ma koronawirusa. Belgijski książę zaraził się na imprezie w Hiszpanii

Sylwia Wamej
01.06.2020 11:05
Książę Joachim ma koronawirusa. Belgijski książę zaraził się na imprezie w Hiszpanii
fot. East News

Joachim - Książę Belgii jest zarażony koronawirusem. Joachim zachorował po imprezie w Hiszpanii, w której wziął udział, mimo zakazu. Jego nieodpowiedzialna postawa spotkała się z krytyką, również przedstawicieli władz w Kordobie.

Książę Joachim ma koronawirusa. Belgijski książę zaraził się na imprezie

Joachim, 28-letni Książę i bratanek Filipa I zaraził się koronawirusem na imprezie w Hiszpanii, w której wzięło 27 osób. Zgodnie z obostrzeniami, które obowiązują w Kordobie, liczba osób uczestniczących w zgromadzeniach, nie powinna być większa niż 15. Sprawą zajęła się policja. Natomiast osoby, które uczestniczyły w imprezie, mogą zostać ukarane grzywną, wynoszącą od 600 euro do 10 tys. euro (od 2,668 zł do 44,481 zł).

Książę Joachim
fot. East News

Książę Joachim wyjechał na staż do Hiszpanii. Zamiast kwarantanny wybrał imprezę

28-letni książę Joachim od kilku lat mieszka ze swoją dziewczyną w Hiszpanii. Niedawno wrócił do kraju po pobycie w rodzinnej Belgii. Do Hiszpanii przyjechał na staż. Choć obostrzenia sanitarne pozwalają na zagraniczne podróże, książę powinien poddać się dwutygodniowej kwarantanne. Jednak zamiast izolacji, wybrał imprezę ze znajomymi. Przedstawiciele władz w Kordobie nie kryją oburzenia.

Rafaela Valenzuela, przedstawicielka władz w Kordobie poinformowała, że wszyscy uczestnicy imprezy znajdują się na kwarantannie. Wydarzenie, na którym bawił się Joachim, określiła mianem niedopuszczalne. Dodała też, że przez tego typu zachowania młodych ludzi, może dochodzić do wzrostu liczny zakażeń koronawirusem.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia związane z koronawirusem?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW