Zamknij

Książę Karol jest gejem? Brytyjska prasa przypomina skandalizujące informacje

Redakcja
14.01.2019 14:25
Książę Karol jest gejem? Brytyjska prasa przypomina skandalizujące informacje
fot. MICHAL ROZBICKI/East News

Brytyjska prasa poinformowała, że książę Karol i księżna Camilla złożyli papiery rozwodowe. Według magazynu „The Sun” przyczyną rozstania ma być orientacja seksualna księcia.

Książę Karol to syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa, następca brytyjskiego tronu. W 1981 roku poślubił on Dianę Frances Spencer (słynną księżną Dianę), jednak para rozwiodła się w 1996 roku. Drugi ślub wziął w roku 2005, a jego wybranką została wieloletnia przyjaciółka, Camilla Parker Bowles. Przez wiele lat w brukowej prasie pojawiały się informacje o ich romansie.

W ubiegłym tygodniu brytyjski magazyn „New Idea” poinformował, że książę Karol i księżna Camilla się rozstali. Małżonkowie mieli w tajemnicy złożyć papiery rozwodowe i utrzymywać jedynie luźne kontakty. Rzecz jasna niemal natychmiast pojawiły się spekulacje na temat powodu rozstania. Dziennikarze magazynu „The Sun” informują, że para książęca rozwodzi się, ponieważ następca brytyjskiego tronu jest gejem.

EN_01184814_6881
fot. TRICOLORS/East News

Książę Karol jest gejem?

Warto przypomnieć, że pierwsze doniesienia na temat homoseksualizmu księcia pojawiły się w roku 2000. Mówiono wówczas o nagraniu, które zarejestrował wieloletni służący brytyjskiego dworu. Miał on przyłapać księcia w intymnej sytuacji z jego ówczesnym doradcą. Film miał zniknąć w wyniku reakcji rodziny królewskiej.

ZOBACZ: Księżna Sussexu wróci do serialu? Meghan Markle otrzymała propozycję

Miesięcznik „The Globe” twierdził z kolei, że o orientacji Karola poinformowała sama księżna Camilla. Miała ona wyznać, że „ślub Karola z Dianą miał być tylko przykrywką, mającą zatuszować homoseksualne skłonności męża”. W 2016 roku opublikował również zdjęcie księcia w niejednoznacznej sytuacji.

Pałac Kensington w żaden sposób nie skomentował prasowych doniesień, podobnie jak sam zainteresowany.

Tweet
fot. Tweeter:@karungikarungi

RadioZET.pl/viva.pl/MF