Zamknij

Książę Karol zabrał głos pierwszy raz po zarażeniu koronawirusem. Ważne oświadczenie [WIDEO]

Patrycja Chudolińska
02.04.2020 15:18
Książę Karol
fot. Clarence House/Ferrari Press/East News

Książę Karol niedawno zakończył kwarantannę. Następca brytyjskiego tronu zmagał się z chorobą COVID-19, jednak na szczęście jej przebieg okazał się łagodny. Teraz na oficjalnej stronie Clarence House opublikowano pierwszą przemowę księcia po wyzdrowieniu.

Książę Karol walczył z koronawirusem

25 marca media obiegła zatrważająca wiadomość, że książę Karol jest zarażony koronawirusem. Brytyjski następca tronu przeszedł test, którego wynik okazał się pozytywny. W związku z tym, że jego objawy były łagodne, 71-letni książę nie trafił do szpitala, a jedynie musiał odbyć kwarantannę w odosobnieniu. Po zaledwie tygodniu zakończył izolację.

Syn królowej Elżbiety II, ze względu na wiek, znajdował się w grupie wysokiego ryzyka. Mimo to miał dużo szczęścia, a odporność jego organizmu pozwoliła na szybki powrót do pełni zdrowia. W całej Wielkiej Brytanii sytuacja jest mocno napięta - do tej pory odnotowano tam niemal 30 tys. przypadków zarażeń, z czego blisko 2300 zakończyło się śmiercią. W związku z tym następca tronu postanowił wygłosić przemówienie do narodu.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Książę Karol przemówił do poddanych

Na oficjalnych profilach brytyjskiego dworu w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym książę Karol zwraca się do ludzi.

- Niedawno przeszedłem zakażenie koronawirusem, na szczęście ze stosunkowo łagodnymi objawami, teraz jestem po drugiej stronie choroby (...) Wszyscy się dowiadujemy, jak dziwne, frustrujące i często niepokojące jest to doświadczenie, gdy obecność rodziny i przyjaciół nie jest już możliwa, a normalne struktury życia zostają nagle usunięte. W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich w tak trudnych i nietypowych okolicznościach, oraz o tych, którzy muszą znosić choroby, izolację i samotność (...) Jako naród stoimy w obliczu wielkiego wyzwania, które, czego jesteśmy w pełni świadomi, zagraża źródłom utrzymania, przedsiębiorstwom i dobrobytowi milionów naszych współobywateli. Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć, kiedy to się skończy, ale się skończy - zapewnił książę Karol.

Książę podkreślił również zasługę lekarzy, którzy heroicznie walczą o życie każdego pacjenta. Zapewnił, że jego myśli i modlitwy są związane teraz właśnie z nimi.

RadioZET.pl/PCh