Zamknij

Książę William i księżna Kate naruszyli królewski protokół. Zrywają z tradycją?

04.11.2021 19:07
Książę William i księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Książę William i księżna Kate uchodzą za tradycyjną i "grzeczną" parę. Okazuje się jednak, że także im zdarzyło się naruszenie królewskiego protokołu. Chodzi o ich dzieci. Książęca para zerwała z tradycją?

Brytyjska rodzina królewska to zdecydowanie najbardziej medialna ze wszystkich światowych monarchii. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród Brytyjczyków, posiada wiernych fanów na całym globie. Członkowie monarchii są bohaterami filmów i elementem popkultury, doskonałym przykładem jest popularność serialu "The Crown". Oczywiście "royalsi" są pilnie obserwowani przez media, które przekazują informację o niemal każdym z ważniejszych członków rodziny. Rzecz jasna wśród nich nie brakuje skandali i kontrowersji, w ostatnim czasie bryluje temat Meghan Markle i księcia Harry'ego, "czarnych" owiec, które niepochlebnie wyrażają się o atmosferze panującej w pałacu i zdaniem wielu osób rujnują wizerunek monarchii.

Na przeciwnym biegunie znajduje się brat Harry'ego William i jego małżonka, księżna Kate. Powszechnie uznawani są za książęcą parę, która przestrzega królewskiego protokołu, wzorowo prezentuje na wszelkich uroczystościach i jest "grzeczna". Nic dziwnego, że uwielbiający brytyjską rodzinę królewską fani często stawiają ich jako przeciwieństwo niepokornych i zamerykanizowanych Meghan i Harry'ego. Jednak nawet najlepszym przydarzają się wpadki, nie inaczej było w przypadku Williama i Kate, choć ich "wykroczenie" wielu osobom może się wydać absurdalne.

William i Kate zerwali z tradycją? Książęca para naruszyła królewski protokół

Nie jest tajemnicą, że protokół brytyjskiej rodziny królewskiej bywa bardzo sztywny i dla wielu osób wręcz zaskakujący. Nie inaczej jest w przypadku zasad, jakie panują w posiadłości Sandringham w Norfolku, gdzie członkowie monarchii zwykli spędzać Boże Narodzenie. Portal mylondon.news przytoczył niektóre z nich:

- Jest to zakaz gry w "Monopoly" albo ważenie się przed i po zjedzonym posiłku, w celu upewnienia się, że dzieci są "dobrze odżywione" - czytamy.

W przypadku tak restrykcyjnych wymagań nie trudno o drobne potknięcie i naruszenie protokołu. Jak donosi portal, uczyniły to dzieci Williama i Kate w 2018 roku. Złamali oni bożonarodzeniową tradycję.

- Dzieci obudziły się "za wcześnie" w świąteczny poranek - donosi mylondon.news.

Według świątecznej tradycji prezenty powinny być rozpakowywane w wigilię Bożego Narodzenia, jednak pociechy książęcej pary najwyraźniej nie mogły się doczekać. Wydaje się więc, że nawet takie "wykroczenie" zostało wybaczone ze względu na wiek winowajców i okoliczności.