Zamknij

Książę William jest wściekły na Harry'ego? "Istnieje rozdźwięk między braćmi"

Patrycja Chudolińska
10.01.2020 18:51
Książę William i książę Harry
fot. CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER

Książę Harry i jego żona Meghan Markle zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Media donoszą, że książę William jest wściekły na decyzję brata.

Książę Harry rezygnuje częściowo z funkcji w rodzinie królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle ogłosili, że planują wycofać się z królewskiego życia. Nie chcą już dłużej pełnić ważnych ról na dworze, a także planują uniezależnić się finansowo. O swojej decyzji poinformowali za pomocą mediów społecznościowych.

- Planujemy dzielić nasz czas między Zjednoczone Królestwo i Amerykę Północną, wciąż honorując nasze obowiązki względem Królowej, Commonwealthu i naszych protektorów - zdradzili książę i księżna Sussex we wpisie na Instagramie.

Decyzja książęcej pary wstrząsnęła Wielką Brytanią. W mediach pojawiają się coraz to nowsze informacje o rzekomej reakcji królowej Elżbiety II na niespodziewane odejście wnuka. Ponoć monarchini do ostatniej chwili nie wiedziała o zamiarach księcia Harry'ego.

- Rozumiemy ich pragnienie, aby przyjąć inne podejście, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu - mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II nie jest zadowolona z zaistniałej sytuacji i planuje ją rozwiązać w ciągu najbliższych kilku dni. Zdaniem mediów, równie negatywne emocje odczuwa przyszły następca tronu - książę William. Zwłaszcza, że decyzja o rezygnacji została opublikowana w dzień urodzin jego żony, księżnej Kate.

Książę William jest wściekły na decyzję księcia Harry'ego

Jak donosi źródło "Us Weekly", książę William jest zły na Harry'ego. Czuje, że jego brat celowo skupił na sobie uwagę mediów w dzień urodzin jego żony.

- Nadal istnieje rozdźwięk między braćmi. To smutne, ponieważ kiedy byli młodsi, William byłby pierwszą osobą, do której Harry zwróciłby się z takimi ważnymi wiadomościami. William jest niewiarygodnie zraniony, ale jednocześnie ma własną rodzinę i stara się iść dalej - zdradza anonimowy informator magazynu.

Na dodatek William nie wie, jaką postawę przyjąć w tak trudnej dla całej rodziny królewskiej sytuacji. Rozłam między braćmi coraz bardziej się powiększa.

RadioZET.pl/PCh