Zamknij

Książę William ukarze Meghan i Harry'ego? "Ma już znaczną władzę w rodzinie, wszyscy się zgodzili"

14.06.2021 16:26
Książę William
fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News

Według zagranicznych mediów brytyjska rodzina królewska chce ostatecznie rozwiązać kwestię Meghan i Harry'ego. Spotkanie w tej sprawie zaproponował książę William. Zdaniem wielu osób zyskuje on coraz poważniejszą pozycję w monarchii. Czy to zemsta na niepokornym bracie?

Brytyjska rodzina królewska nie może mówić o spokoju, jej wizerunek został znacząco nadszarpnięty za sprawą księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wydawało się, że skandal związany z ich odstąpieniem od oficjalnej funkcji członków dworu zamknie sprawę "czarnych owiec" rodziny, jednak Meghan i Harry dolali oliwy do ognia, udzielając wywiadu dla Oprah Winfrey. Bez skrupułów opowiedzieli o naciskach i złym traktowaniu, które miały doprowadzić Markle do myśli samobójczych, a jej męża do terapeuty. Coraz częściej mówi się także o konflikcie z księciem Williamem.

Nie jest tajemnicą, że Harry utrzymuje raczej chłodne stosunki z rodziną i na takie traktowanie sam może liczyć. Przypomnijmy, że mąż Meghan uznał, że został bardzo źle potraktowany na pogrzebie księcia Filipa i przez to może nie chcieć pojawić się na odsłonięciu posągu księżnej Diany. Co więcej, stworzono petycję o dobrowolne zrzeknięcie się przez książęcą parę tytułów, skoro wybrali drogę celebrytów. Możliwe też, że niepokorna para książęca "zapłaci" za swoje zachowanie odcięciem od dochodów.

ZOBACZ TAKŻE:  Książę Harry w ogniu krytyki. Znany muzyk nie miał litości. "Zaślepiony d*pek"

Książę William odetnie Harry'ego od pieniędzy. Jego pozycja na dworze rośnie

Jak informuje "New Idea", królowa Elżbieta II organizuje specjalne spotkanie, na którym ma zostać poruszona kwestia Meghan i Harry'ego. Miało być ono pomysłem księcia Williama, którego poparła księżniczka Anna.

- Jeszcze zanim Harry i Meghan zerwali więzy z rodziną, William i Anna zgodzili się, że będą koszmarem z perspektywy organizacyjnej i public relations - czytamy.

Co ciekawe, na spotkaniu ma zostać poruszona kwestia ewentualnego odcięcia Sussexów od wsparcia finansowego i pozbawienia tytułów książęcych. Czyżby w ten sposób brytyjska rodzina królewska chciała ukarać Meghan i Harry'ego, a William pokazać bratu, gdzie jego miejsce? Coraz częściej ma mówić się o jego rosnącej pozycji na dworze.

- William ma już znaczną władzę w rodzinie, więc wszyscy się zgodzili - skomentował propozycję zebrania informator "New Idea".

Wiele wskazuje na to, że rodzinny konflikt nie cichnie, ale przybiera na sile.

Książę William
fot. Chris Jackson/Press Association/East News