Zamknij

Książę Filip w szpitalu. Książę William zdradził, w jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety II

22.02.2021 17:49
książę Filip
fot. GEORGE ROGERS-POOL/SIPA/SIPA/East News

Książę Filip, 99-letni mąż królowej Elżbiety II, trafił do szpitala. Brytyjska rodzina królewska oraz jej wielbiciele zadrżeli o stan zdrowia jednego z najważniejszych członków monarchii. O stanie zdrowia Filipa poinformował jego wnuk, książę William.

Brytyjska rodzina królewska to nie tylko obiekt czci wielu Brytyjczyków, ale jedna z najpopularniejszych monarchii na świecie, której losami interesują się fani na całym globie. Najczęściej mówi się o tajemnicach, kontrowersjach skandalach czy narodzinach kolejnego royal baby. W ostatnim roku jednym z najbardziej medialnych tematów było odejście Meghan Markle i księcia Harry'ego z rodziny królewskiej. Niestety, najnowsze wieści dochodzące z Pałacu Buckingham są o wiele smutniejsze. 17 lutego pojawiła się informacja, że 99-letni książę Filip źle się poczuł i trafił do szpitala.

Mąż królowej Elżbiety II mimo niemal stu lat w metryce nadal jest w dobrej formie i aktywnie funkcjonuje w życiu rodziny. Wiek jednak ma swoje prawa i Filip musiał trafić do szpitala. Na szczęście zdementowano plotki dotyczące zarażenia koronawirusem. Książę miał zostać przetransportowany prywatnym samochodem, co dawało nadzieję, że sprawa nie jest poważna. Wielbiciele monarchii z niecierpliwością oczekiwali na każdą informację dotyczącą jego stanu zdrowia. Nieco światła na całą sprawę rzucił wnuk Filipa, książę William.

ZOBACZ TAKŻE: Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu. Zdjęcie łapie za serce [FOTO]

Książę William poinformował o stanie zdrowia księcia Filipa

Książę Filip miał spędzić w szpitalu kilka dni na obserwacji, jednak jego pobyt w placówce zdaje się przedłużać. Odwiedzali go zatroskani członkowie rodziny, między innymi ukochany wnuk, książę William, mąż księżnej Kate. Paparazzi sfotografowali go, gdy opuszczał szpital, a dziennikarze dopatrywali się w jego oczach łez. Na szczęście wydaje się, że William nie boi się o stan zdrowia dziadka.

- Tak, czuje się dobrze. Personel ma na niego oko - lakonicznie stwierdził zapytany o stan zdrowia męża królowej.

Miejmy nadzieję, że stan księcia Filipa jak najszybciej potrafi się na tyle, by mógł opuścić szpital.

książę Filip
fot. EAST NEWS