Zamknij

Księżna Diana była chora psychicznie? Szokujące słowa terapeuty

Maciej Friedrich
18.09.2019 12:55
Księżna Diana była chora psychicznie? Szokujące słowa terapeuty
fot. AFP/EAST NEWS

Tragiczna śmierć księżnej Diany była tragedią na skalę światową. Wypadek miał miejsce 1997 roku, jednak wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące księżnej. Szokujące informacje ujawnił jej terapeuta. Sugerują one, że Diana zmagała się z chorobą psychiczną.

Księżna Diana zmarła 31 sierpnia w wieku 36 lat, na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Jej śmierć była szokiem dla całego świata, a plotki i spekulacje dotyczące okoliczności wypadku do dziś pojawiają się w mediach. Wiele mówi się również o samej księżnej i problemami, z jakimi zmagała się członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Szokujące informacje ujawnił terapeuta, z którego usług korzystała księżna.

Księżna Diana była chora psychicznie? Terapeuta ujawnia nowe fakty

O tym, że księżna Diana zmagała się z problemami psychicznymi, było wiadomo od dawna. Wśród nich wymieniano między innymi bulimię i myśli samobójcze. Za jej stan obwiniano jej męża, księcia Karola, jego liczne zdrady i romanse. Nie bez znaczenia miała być również presja związana z życiem w królewskiej rodzinie. Pojawiły się jednak informacje, które rzucają na sprawę nowe światło.

Księżna Diana chciała się zabić tuż po ślubie. Dramatyczne wyznanie

Allan McGlashan, do którego Diana przez lata chodziła na terapię, ujawnił w liście do księcia Karola, że bulimia i myśli samobójcze mogły być spowodowane chorobą psychiczną, z jaką zmagała się księżna.

Była normalną dziewczyną. Jej problemy miały naturę emocjonalną, nie patologiczną. Skarżyła się, że traktują ją jak porcelanową lalkę. Była faszerowana antydepresantami, lekami nasennymi i przechodziła liczne sesje z użyciem tzw. technik behawiorystycznych – przytacza słowa terapeuty „Super Express”.

Również inni lekarze mieli podejrzewać, że Diana cierpi na chorobę psychiczną o podłożu genetycznym. Co więcej, obawiali się, że mogą być nią zagrożeni synowie księżnej, książę Harry oraz książę William.

Niezwykłe szczegóły życia księżnej Diany. Musiała obcinać włosy w tajemnicy!

RadioZET.pl/MF