Zamknij

Księżna Kate ma coraz więcej obowiązków. Przejmie zadania Harry'ego

03.08.2021 16:01
Kate Middleton
fot. Rex Features/East News

Kate Middleton czekają nowe obowiązki. Ukochana Williama przejmie zadania, które jeszcze do niedawna wykonywał książę Harry. Chodzi dokładnie o wydarzenia sportowe.

Kate Middleton na co dzień łączy obowiązki mamy trójki dzieci z tymi, które powierzone zostały jej w rodzinie królewskiej. Teraz księżną Kate czekają dodatkowe zadania. Księżna przejmie obowiązki szwagra - księcia Harry'ego. Chodzi o wydarzenia sportowe, którymi zajmował się Harry, a dokładnie o rugby.

Kate Middleton doszło więcej obowiązków. Przejmie zadania Harry'ego

"Teraz księżna Kate zajmie się Rugby Football Union (RFU) i Rugby Football League (RFL). Patronaty, za które wcześniej odpowiadał książę Harry, zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach, przed mistrzostwami świata w lidze rugby w październiku i listopadzie" - czytamy w "The Sunday Times".

Jak się okazuje, wybór księżnej Kate do sportowych obowiązków jest bardzo trafiony. W końcu Kate od najmłodszych lat jest fanką rugby. Zarówno Kate, jak i jej siostra Pippa Middleton od najmłodszych lat interesowały się tym sportem.

"Rugby było ważne w naszej rodzinie, a głównym punktem były mecze międzynarodowe… Planowaliśmy nasze weekendy z oczywistym uwzględnieniem meczów. Gdy nasza drużyna przegrywała, nasz tata czuł się tak, jakby sam przegrał" - mówiła Pippa w rozmowie z "Vanity Fair" kilka lat temu.

Zresztą nie tylko Kate, ale przecież jej mąż William jest związany ze sportem. Książę pełni funkcję prezesa Angielskiego Związku Piłki Nożnej. Kate i William sportem zainteresowali również swoje pociechy. Ostatnio zabrali najstarszego syna George'a na kilka meczów w ramach Euro 2020.