Zamknij

Księżna Kate rodzi 3. dziecko. Imię i płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Redakcja
23.04.2018 11:14
Księżna Kate w 3. ciąży
fot. Archiwum Radia ZET

Księżna Kate już niedługo przywita na świecie trzecie dziecko. Kate Middleton przebywa właśnie w szpitalu St Mary's w Londynie. Jaka będzie płeć dziecka? Czy na świat przyjdzie chłopiec czy dziewczynka? Jakie dostanie imię? Sprawdzamy!

Księżna Kate rodzi 3. dziecko. Imię i płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Księżna i książę William oczekują narodzin trzeciego dziecka, które niezależnie od płci będzie piąte w kolejce do tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce pierwszych dzieci Kate i Williama. 36-letnia Kate przyjechała samochodem z Pałacu Kensington w towarzystwie męża, księcia Williama.

Zobacz także

O tym, jakiej płci będzie potomek książęcej pary, plotkuje się od czasu, gdy Pałac Kensington oficjalnie potwierdził, że księżna Kate jest w ciąży — i tym samym już niedługo na świat przyjdzie 3. dziecko książęcej pary.

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Płeć. Dziewczynka czy chłopiec?

Jak podają brytyjskie media, poród już trwa. Prawdopodobnie więc za kilka godzin trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama będzie już na świecie. Para nie zdradziła płci dziecka, choć nieoficjalnie mówi się, że będzie to dziewczynka. Zdaniem ekspertów od kolorów księżna Kate potwierdziła to swoimi ciążowymi strojami.

3. dziecko Kate i Williama. Imię maleństwa

Media nieustannie prześcigają się w domysłach dotyczących także imienia trzeciego dziecka książęcej pary. Jakiś czas temu serwis Daily Mail poinformował, że jeśli na świat przyjdzie dziewczynka, to dostanie na imię Mary (to drugie imię królowej Elżbiety II), a nie Alice, jak także sugerowano. Jeśli będzie to jednak chłopiec, bukmacherzy obstawiają imię Albert.

Zobacz także

Jaka będzie płeć trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama? Jakie dostanie imię? Przekonamy się już w ciągu kilku godzin. Księżna Kate rodzi potomka w szpitalu St Mary's w Londynie. To właśnie tutaj na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte. Tutaj, swoich synów Williama i Harry’ego, rodziła także księżna Diana.

Warto przypomnieć, że o tym, że księżna Kate zostanie mamą po raz trzeci, poinformowano oficjalnie we wrześniu 2017 roku. O ciąży ulubienicy brytyjskich mediów poinformowano w specjalnym komunikacie, w którym podkreślono, że królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej są „zachwyceni” informacją o trzecim potomku Williama i Kate.

Plotkarskie media wcześniej informowały, że trzeci potomek pary książęcej został poczęty w Polsce. W trakcie lipcowej wizyty w Polsce Kate Middleton żartowała bowiem, dziękując mamom z firmy Whisbear za prezent — misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć — że „wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci”. Te słowa zostały wówczas podchwycone przez media jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny.

3. dziecko Kate i Williama. Poród dziecka Kate Middleton

W oczekiwaniu na narodziny trzeciego dziecka przed szpitalem St Mary's od wielu dni koczują dziennikarze i fani brytyjskiej rodziny królewskiej.

Przypomnijmy, że Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ceremonia była transmitowana na całym świecie, jej fragmenty można było oglądać także w polskiej telewizji.

22 lipca 2013 roku księżna godzinie 17:24 czasu polskiego (16:24 BST) urodziła syna, Jerzego Aleksandra Ludwika. Niecałe dwa lata później, 2 maja 2015 roku, o godzinie 9:34 czasu polskiego (8:34 BST) w szpitalu St Mary w Londynie Kate urodziła córkę, Karolinę Elżbietę Dianę.

RadioZET.pl/SI