Księżna Kate rodzi trzecie dziecko. Poród Kate Middleton

23.04.2018 09:49

Księżna Kate jest w szpitalu! Niedługo będzie rodzić swoje trzecie dziecko. Poród Kate Middleton zaplanowano na poniedziałek, 23 kwietnia.

Księżna Kate rodzi 3 dziecko fot. Radio ZET

Księżna Kate rodzi trzecie dziecko. Poród Kate Middleton

Właśnie pojawiła się informacja, że księżna Kate jest już w szpitalu. Szykuje się do porodu. Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama ma przyjść na świat w poniedziałek, 23 kwietnia.

Pałac Kensington podał, że księżna Kate jest w pierwszej fazie porodu. Kate przebywa w szpitalu St. Mary w Londynie. Towarzyszy jej książę William. Trzecie dziecko pary książęcej przyjdzie na świat prawdopodobnie dzisiaj, w poniedziałek, 23 kwietnia.

Kensington Palace podał na Twitterze, że księżna „została przyjęta do Szpitala Św. Marii, w Paddington, w Londynie we wczesnych godzinach rannych w związku ze wczesną fazą porodu”.

Księżna Kate i książę William mają już dwójkę dzieci. Pierworodny syn książę Jerzy (George) urodził się 22 lipca 2013 roku, a księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i wspomnianej już dwójce dzieci Kate i Williama.

W lipcu 2017 roku brytyjska para książęca odwiedziła Polskę w ramach wizyty dyplomatycznej. Księżna Kate żartowała wówczas, dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent — misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć — że „wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci”. Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjskie i polskie media jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny. I tak też się stało. Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama jest już w drodze. Księżna Kate jest bowiem w pierwszej fazie porodu.

EN_01310963_0027

RadioZET.pl/SI

Oceń