Zamknij

Księżna Kate rodzi trzecie dziecko. Poród Kate Middleton

Redakcja
23.04.2018 09:49
Księżna Kate rodzi 3 dziecko
fot. Radio ZET

Księżna Kate jest w szpitalu! Niedługo będzie rodzić swoje trzecie dziecko. Poród Kate Middleton zaplanowano na poniedziałek, 23 kwietnia.

Księżna Kate rodzi trzecie dziecko. Poród Kate Middleton

Właśnie pojawiła się informacja, że księżna Kate jest już w szpitalu. Szykuje się do porodu. Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama ma przyjść na świat w poniedziałek, 23 kwietnia.

Pałac Kensington podał, że księżna Kate jest w pierwszej fazie porodu. Kate przebywa w szpitalu St. Mary w Londynie. Towarzyszy jej książę William. Trzecie dziecko pary książęcej przyjdzie na świat prawdopodobnie dzisiaj, w poniedziałek, 23 kwietnia.

Kensington Palace podał na Twitterze, że księżna „została przyjęta do Szpitala Św. Marii, w Paddington, w Londynie we wczesnych godzinach rannych w związku ze wczesną fazą porodu”.

Księżna Kate i książę William mają już dwójkę dzieci. Pierworodny syn książę Jerzy (George) urodził się 22 lipca 2013 roku, a księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i wspomnianej już dwójce dzieci Kate i Williama.

Zobacz także

W lipcu 2017 roku brytyjska para książęca odwiedziła Polskę w ramach wizyty dyplomatycznej. Księżna Kate żartowała wówczas, dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent — misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć — że „wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci”. Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjskie i polskie media jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny. I tak też się stało. Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama jest już w drodze. Księżna Kate jest bowiem w pierwszej fazie porodu.

Zobacz także

EN_01310963_0027

RadioZET.pl/SI