Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Księżna Kate urodziła chłopca. To trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama

23.04.2018 14:13

Księżna Kate urodziła! Trzecie dziecko księżnej Kate i Williama jest już na świecie! To chłopiec. Na świat przyszło trzecie dziecko brytyjskiego następcy tronu księcia Williama i jego żony księżnej Kate. Synek waży około 3,8 kilogramów. Podczas urodzin obecny był książę William. Gratulujemy!

Księżna Kate fot. Eastnews

Księżna Kate urodziła 3. dziecko. To chłopiec!

Księżna Kate urodziła! Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama to chłopiec. Urodził się o 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 czasu polskiego).

Jak podają brytyjskie media, zarówno szczęśliwa mama, jak i chłopiec czują się dobrze, a poród odbył się bez komplikacji.

Księżna Kate została przyjęta do szpitala St Mary's w Londynie w poniedziałek 23 kwietnia wcześnie rano. Zgodnie z obwiązującymi zasadami o narodzinach trzeciego dziecka książęcej pary najpierw poinformowano królową Elżbietę II i najbliższych Kate i Williama.

Trzecie dziecko Williama i Kate jest piąte w kolejce do brytyjskiej korony, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce pierwszych dzieci Kate i Williama.

Księżna Kate urodziła chłopca!

Jeszcze nie wiadomo, jakie imię otrzyma dziecko nazywane przez media pieszczotliwie „Royal Baby 3”. O tym dowiemy się zapewne w ciągu kilku następnych dni.
Nie wiadomo także, jak długo księżna Kate pozostanie w szpitalu. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie książęca para pokaże swoją pociechę przed szpitalem, jak to miało miejsce po narodzinach dwójki poprzednich dzieci.

Trzecie dziecko księżnej Kate i Williama, podobnie jak jego starsze rodzeństwo, jest przedstawicielem dynastii hanowerskiej, która zasiadła na brytyjskim tronie po wymarciu Stuartów w 1714 roku. Wraz z początkiem panowania Wiktorii w 1837 roku do władzy doszła brytyjska gałąź dynastii Koburgów, która w 1917 roku zmieniła nazwę na Windsorów.

Pierwsze miesiące ciąży Kate nie należały do najłatwiejszych. Księżna, podobnie jak przy poprzednich ciążach, cierpiała na uporczywe mdłości. Jednak szybko wróciła do zdrowia i pokazywała się publicznie jeszcze kilka tygodni przed narodzinami trzeciego dziecka. 

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ceremonia była pokazywana w mediach na całym świecie. 

Syn księżnej Kate i księcia Williama

Imię syna księżnej Kate i księcia Williama poznamy zapewne w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. Bukmacherzy przewidują, że nowy syn pary książęcej otrzyma imię: Arthur, James, Albert, Frederick lub Philip.

RadioZET.pl/SI

Oceń