Zamknij

Księżniczka Beatrice urodziła. Królowa Elżbieta cieszy się z nowego royal baby

20.09.2021 14:46
Beatrice księżniczka
fot. Instagram / princesseugenie / BE/Beem/East News

Księżniczka Beatrice urodziła. Pałac Buckingham poinformował w oficjalnym oświadczeniu o pojawieniu się nowego "royal baby". Kolejny potomek królowej Elżbiety przyszedł na świat 18 września w jednym ze szpitali w Londynie. Ujawniono już płeć dziecka.

Księżniczka Beatrice urodziła - poinformował pałac Buckingham w najnowszym oświadczeniu. Wnuczka królowej Elżbiety i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi powitali na świecie swoje drugie dziecko. Wcześniej urodził się chłopiec - Christofer. A jakiej płci jest kolejne royal baby? Płeć dziecka już została ujawniona.

Zobacz także: Gwiazda seriali TVP wzięła ślub. Zdradziła przy okazji, że jest w trzeciej ciąży [FOTO]

Księżniczka Beatrice urodziła. Chłopiec czy dziewczynka?

Brytyjska rodzina królewska doczekała się kolejnego przedstawiciela. Wnuczka królowej Elżbiety - księżniczka Beatrice - urodziła swoje drugie dziecko. Informację o tym przekazał w oświadczeniu pałac Buckingham. Jak ujawniono, na świat przyszła dziewczynka. Poród odbył się 18 września w jednym z londyńskich szpitali, a dziecko pojawiło się na świecie na krótko przed północą. Dziewczynka ważyła około 2,8 kilograma. Na Twitterze Beatrice podziękowała szpitalowi za wyśmienitą opiekę i dodała, że jest zachwycona córeczką. Ten sam komunikat pojawił się także w oficjalnych social mediach rodziny królewskiej.

"Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrice i pan Edoardo Mapelli Mozzi z przyjemnością ogłaszają bezpieczne przybycie swojej córki w sobotę 18 września 2021 r., o godzinie 23.42, w szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie. Dziękuję zespołowi położnych i wszystkim w szpitalu za wspaniałą opiekę" - czytamy.

Na oficjalnej stronie pałacu Buckingham poinformowano także, iż cała rodzina - w tym królowa Elżbieta - już została poinformowana o szczęśliwych narodzinach.

"Dziadkowie i pradziadkowie dziecka zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Rodzina dziękuje całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę. Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić córkę swojemu starszemu bratu Christopherowi Woolfowi" - ogłoszono.