Zamknij

Księżniczka Beatrice wzięła ślub. Pożyczyła suknię i tiarę od królowej [ZDJĘCIA]

20.07.2020 15:52
Księżniczka Beatrice
fot. Instagram/@beatrice.of.york

Księżniczka Beatrice wzięła kameralny ślub. Choć wcześniej uroczystość została odwołana ze względu na pandemię COVID-19, ostatecznie para młoda zdecydowała się na niewielką uroczystość bez udziału dziennikarzy. Zaproszona została tylko najbliższa rodzina.

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi wzięli ślub. Wnuczka królowej Elżbiety II kilka miesięcy temu odwołała uroczystość ze względu na pandemię koronawirusa. Ślub i ogromne przyjęcie weselne miały odbyć się w maju. Obserwatorzy brytyjskiej rodziny królewskiej spodziewali się, że księżniczka Beatrice wyjdzie za mąż za Włocha dopiero w 2021 roku. Okazuje się, że para młoda postanowiła zorganizować niewielkie zaślubiny tylko dla najbliższej rodziny.

Pałac Buckingham poinformował, że ślub księżniczki Beatrice odbył się w piątek 17 lipca 2020. Na kameralnej uroczystości nie było dziennikarzy, a przyjęcie utrzymywane było w tajemnicy przed mediami. "Para złożyła przysięgę małżeńską podczas prywatnej ceremonii w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge, w Windsor Great Park, w piątek 17 lipca. Księżniczka Beatrice oraz Edoardo Mapelli Mozzi świętowali w gronie najbliższej rodziny" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Księżniczka Eugenia pokazała odważne zdjęcie. Odsłoniła bliznę po operacji

Księżniczka Beatrice pokazała zdjęcia ze ślubu [FOTO]

Księżniczka Beatrice nie ukrywa radości po wspaniałej ceremonii. Na jej profilu na Instagramie pojawiło się wiele zdjęć z tego wyjątkowego dnia. Okazuje się, że panna młoda miała na sobie suknię ślubną swojej babci, królowej Elżbiety II. Księżniczka Beatrice pożyczyła od królowej także wspaniałą tiarę. Nie od dziś wiadomo, że Elżbieta II jest w bardzo dobrych relacjach z córkami księcia Yorku, Andrzeja.

- Księżniczka Beatrice miała na sobie sukienkę vintage Normana Hartnella i diamentową tiarę z frędzlami królowej Marii. Zarówno suknia jak i tiara należały do Jej Królewskiej Mości. Tiara była noszona przez Jej Wysokość w dniu jej ślubu w 1947 roku - zdradził Pałac Buckingham.

Księżniczka Beatrice zamieściła kolaż zdjęć, na którym widać, jak wyglądała w dniu ślubu jej babcia. Trzeba przyznać, że ta stylizacja w 1962 roku i 2020 roku prezentuje się równie dobrze.