Zamknij

Księżniczka Maria Teresa nie żyje. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej

Patrycja Chudolińska
27.03.2020 21:30
Maria Teresa
fot. Facebook/@sixtoenriquedeborbon

Księżniczka Maria Teresa nie żyje. Członkini holenderskiej rodziny królewskiej zmarła po zarażeniu koronawirusem. Miała 86 lat.

Księżniczka Maria Teresa nie żyje

Księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma zmarła 26 marca 2020 w wyniku zarażenia koronawirusem. Informację o śmierci przekazał jej brat, kuzyn króla Holandii. To pierwszy przypadek śmierci z powodu COVID-19 wśród członków rodzin królewskich na całym świecie.

- To wielka strata dla całej rodziny, która pogrążona jest w wielkim smutku - powiedział książę w rozmowie z rtlniewus.nl.

Maria Teresa von Bourbon-Parma miała 86 lat. Pogrzeb księżniczki zaplanowany został na piątek 27 marca. Odbył się w Hiszpanii.

Holenderka księżniczka była zarażona koronawirusem

Maria Teresa zmarła w Paryżu. Księżniczka urodziła się we Francji, była córką Madeleine de Bourbon-Busset oraz Ksawerego Parmeńskiego. W wieku 28 lat Maria Teresa przeprowadziła się do Hiszpanii. Mieszkała w Madrycie aż do śmierci.

Księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma to nie jedyna osoba z rodzin królewskich zarażona koronawirusem. Na COVID-19 choruje także książę Karol, syn królowej Elżbiety II. Brytyjski książę ma 71 lat, jednak media podają, że czuje się dobrze i jego objawy są łagodne.

- Nie da się ustalić, od kogo książę zaraził się koronawirusem, biorąc pod uwagę dużą liczbę aktywności, jakie w ostatnich tygodniach podejmował w ramach swoich obowiązków - podano w oficjalnym komunikacie.

Koronawirusa wykryto także m.in. u księcia Alberta II z Monako. W oświadczeniu dworu zaznaczono, że "nie ma żadnych obaw, co do zdrowia księcia".

RadioZET.pl/PCh