Zamknij

Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? [MILIONERZY]

12.08.2020 13:33
Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? Takie pytanie za 5000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 12 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczka teleturnieju wybrała poprawny wariant, wygrała 5000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną, przysporzyła uczestniczce teleturnieju TVN drobny kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - mandolina

B - skrzypce

C - ukulele

D - bandżo

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu odrzuciła odpowiedzi B oraz C. Zaczęła więc wahać się pomiędzy wariantami A i D. Po dłuższym namyśle zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty B i D. Ostatecznie uczestniczka zaznaczyła odpowiedź D.

Milionerzy - który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną, jest odpowiedź D, bandżo. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 5000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Banjo to muzyczny instrument strunowy z grupy szarpanych .Banjo posiada okrągłe pudło rezonansowe przypominające tamburyn. Struny (4-9) rozpięte są wzdłuż gryfu z progami. W banjo 5-strunowym piąta struna – krótsza – traktowana jest jako struna burdonowa i strojona jest od połowy gryfu.

RadioZET.pl