Zamknij

Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? [MILIONERZY]

12.08.2020 12:08
Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 12 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan, kiedy według tradycji został objawiony Koran? - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 10 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? [MILIONERZY]

Pytanie z "Milionerów", który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan, okazało się kłopotliwe dla uczestnika programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - trzecim

B - piątym

C - dziewiątym

D - dziesiątym

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że nie ma pojęcia, który z wariantów jest prawidłowy. Po dłuższym zastanowieniu zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Większość osób, bo 51%, opowiedziało się za wariantem C. 26% z kolei postawiło na odpowiedź A, 15% na D, a 5% na B. Ostatecznie gracz zawierzył publiczności i zaznaczył wariant C.

W jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? [MILIONERZY]

Milionerzy - który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan, jest odpowiedź C, dziewiątym. Uczestnik teleturnieju TVN wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 10 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Dla muzułmanów jest święty, gdyż w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – archanioł Gabriel ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu.

RadioZET.pl