Zamknij

Kuba Wojewódzki murem za LGBT? Mocny wpis gwiazdora TVN [FOTO]

15.06.2020 16:08
Kuba Wojewódzki murem za LGBT? Mocny wpis gwiazdora TVN [FOTO]
fot. Piotr Molecki/East News

Kuba Wojewódzki odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi posła PiS Przemysława Czarnka o LGBT. Dziennikarz TVN dobitnie pokazał, co myśli o sprawie. Fani Kuby wsparli go, a w komentarzach pojawiły się gratulacje i słowa wsparcia. Nie zabrakło jednak głosów krytyki.

Kuba Wojewódzki, który sam siebie nazywa "Królem TVN", to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji, który od wielu lat szokuje, wygłasza kontrowersyjne tezy, jednak cieszy się ogromną popularnością i sympatią widzów. Kuba dał się także poznać jako osoba tolerancyjna, która odważnie broni swojego zdania i praw mniejszości. W tym także środowisk LGBT. Nic dziwnego, że dziennikarzowi nie spodobało się podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę Kartę Rodziny, która przez wiele osób uznawana jest jako dyskryminująca środowiska homoseksualne.

Oliwy do ognia dodała wypowiedź posła Przemysława Czarnka, który stwierdził, że "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym". Słowa sztabowca Andrzeja Dudy wywołały prawdziwą burzę, zdaniem wielu osób Czarnek stał się twarzą nietolerancji krajowych środowisk prawicowych, a jego słowa zostały uznane za skandaliczne. Do sprawy postanowił odnieść się także Kuba Wojewódzki, który skomentował słowa posła w charakterystyczny dla siebie, niejednoznaczny sposób.

 Kuba Wojewódzki pokazał nogi tajemniczej kobiety. Fani zdziwieni: "To nie Mucha"

Kuba Wojewódzki o wypowiedzi posła Czarnka. Dziennikarz TVN po stronie LGBT

Na profilu Kuby Wojewódzkiego na Facebooku pojawił się post, do którego dziennikarz dodał zdjęcia znanych homoseksualistów, między innymi Eltona Johna, Freddie'go Mercury'ego czy Ellen DeGeneres.

- Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym... Przemysław Czarnek (PiS). Są jakieś pytania? - przewrotnie podpisał galerię Wojewódzki.

W komentarzach pojawiły się głosy krytyki zarzucające Kubie "lewackie myślenie", jednak zdecydowana większość fanów prezentera w pełni się z nim zgadza, czemu dała wyraz w komentarzach.

- Ich normalność jest lepsza niż tych innych.

- Kiedyś mój ulubiony nauczyciel j. polskiego powiedział: „Gdyby wszyscy byli normalni świat byłby nudny! Ja też jestem nienormalny” i miał rację! Bez tych osób nie poznalibyśmy takiej muzyki etc.

- Ci ludzie są normalnymi wybitnymi ludźmi. Nie muszą się z nikim równać - czytamy.