Zamknij

Kuba Wojewódzki do Niedźwieckiego po odejściu z Trójki. "Gratuluję przebudzenia"

Patrycja Chudolińska
18.05.2020 12:51
Kuba Wojewódzki
fot. Instagram/@kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki skomentował odejście Marka Niedźwieckiego z Radiowej Trójki. Jest to skutek cenzury utworu Kazika Staszewskiego w ostatnim notowaniu Listy Przebojów Programu 3.

Kuba Wojewódzki odniósł się do zamieszania wokół Listy Przebojów Trójki. Notowanie wygrał utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Tekst piosenki odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie na początku kwietnia 2020 roku. Mimo pandemii i zamknięcia cmentarzy dla innych poseł Prawa i Sprawiedliwości odwiedził groby swoich bliskich.

Po emisji Listy Przebojów Programu 3. notowanie niespodziewanie zostało unieważnione. Informacja o wygranej utworu Kazika zniknęła ze strony Polskiego Radia. Takie działanie oburzyło słuchaczy, a stacji zarzucono celową cenzurę. W wyniku afery Marek Niedźwiecki postanowił odejść z Trójki, w której pracował 35 lat. Swoje odejście ogłosili także Hirek Wrona, Marcin Krydyński oraz Agnieszka Szydłowska.

Zobacz także: Twój ból jest lepszy niż mój. O czym jest nowa piosenka Kazika? [CAŁY TEKST]

Kuba Wojewódzki komentuje sytuację w Trójce. Zwrócił się do Marka Niedźwieckiego

Sytuację w Polskim Radiu komentuje większość polskich artystów i dziennikarzy. Teraz głos w sprawie postanowił zabrać Kuba Wojewódzki. Gwiazdor TVN już wcześniej odnosił się do odejścia z Trójki Wojciecha Manna.

- Po 55 latach pracy z Trójki odchodzi Wojciech Mann. KTOŚ. Legenda. Postać. Nauczyciel. Brawo Panie Wojtku. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą postawą wolności. Posłuszni muszą być tylko niewolnicy! - napisał Wojewódzki dwa miesiące temu w swoich mediach społecznościowych.

Teraz dziennikarz opublikował na Instagramie zdjęcie Marka Niedźwieckiego i pogratulował mu decyzji o odejściu.

- Stary Niedźwiedź mocno śpi? Już nie. Marku. Gratuluję przebudzenia - napisał.

RadioZET.pl/PCh