Zamknij

Kuba Wojewódzki ostro o odejściu Wojciecha Manna z Trójki. "Nowe standardy głupoty"

Maciej Friedrich
12.03.2020 15:00
Kuba Wojewódzki ostro o odejściu Wojciecha Manna z Trójki. "Nowe standardy głupoty"
fot. Piotr Molecki/East News

Kuba Wojewódzki postanowił skomentować odejście Wojciecha Manna z radiowej Trójki. Gwiazdor stacji TVN w pełni poparł decyzję starszego kolegi po fachu, którego nazwał "legendą" i "nauczycielem".

Kuba Wojewódzki jest jednym z największych gwiazdorów telewizyjnych, od dawna nazywanym przez niektórych "królem TVN". Kontrowersyjny prezenter słynie ze specyficznego poczucia humoru, odważnych żartów i swobodnego stylu bycia. Jak się jednak okazuje, Kuba nie zapomina o tym, że przede wszystkim jest dziennikarzem, który fachu uczył się, podpatrując bardziej doświadczonych kolegów po fachu.

Wojewódzki zdecydował się zabrać głos w sprawie odejścia z radiowej Trójki Wojciecha Manna, prawdziwej legendy polskiego dziennikarstwa. Przypomnijmy, że Mann odszedł z radia po tym, jak zwolniono Annę Gacek, z którą prowadził audycję "W tonacji Trójki".

Kuba Wojewódzki komentuje odejście Wojciecha Manna z Trójki

Na profilu Kuby Wojewódzkiego na Facebooku pojawił się obszerny wpis, w którym dziennikarz solidaryzuje się z Wojciechem Mannem. Wojewódzki podkreśla, że sprzeciw wobec decyzji Trójki jest świadectwem człowieka wolnego. Dostało się także czołowym dziennikarzom TVP.

- Po 55 latach pracy z Trójki odchodzi Wojciech Mann. KTOŚ. Legenda. Postać. Nauczyciel. Brawo, Panie Wojtku. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą postawą wolności. Posłuszni muszą być tylko niewolnicy! Zaiste znakomitą politykę kadrową ma nasza władza, wyznaczając nowe standardy głupoty. Pani Prezes Polskiego Radia, gratuluję. Gdyby małość można było nagradzać, zostałaby Pani Człowiekiem Roku. Ciekaw jestem, ile pokoleń dziennikarzy wychowa Krzysztof Ziemiec, Joanna Lichocka czy Danuta Holecka - ocenia Wojewódzki.

Zgadzacie się z opinią "króla TVN"?

Zagłosuj

Zgadzasz się z opinią Kuby Wojewódzkiego?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF