Zamknij

Kuba Wojewódzki ostro o Pawle Kukizie po przegłosowaniu Lex TVN. "Jest mi wstyd"

12.08.2021 10:13
Kuba Wojewódzki
fot. Piotr Molecki/East News

Kuba Wojewódzki skomentował przegłosowanie w Sejmie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. Lex TVN. Do reasumpcji głosowania i przyjęcia nowelizacji przyczynił się poseł Paweł Kukiz. Wiele osób nie szczędzi politykowi gorzkich słów.

Kuba Wojewódzki skomentował środowe głosowanie ws. Lex TVN. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji została przyjęta przez Sejm głosami 223 posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości, trzech spośród czterech członków klubu Kukiz'15 oraz dwóch posłów niezrzeszonych. Polacy szczególny żal mają do posła Pawła Kukiza. Gorzkich słów w kierunku byłego muzyka nie szczędził prezenter Kuba Wojewódzki.

- Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer "Całuj mnie". Teraz już wiemy kogo i w co. Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm - napisał gwiazdor TVN na swoim profilu na Facebooku.

Kuba Wojewódzki przeprasza za Pawła Kukiza

Kuba Wojewódzki do wpisu dołączył swoje zdjęcie z Natalią Siwiec oraz właśnie Pawłem Kukizem. Dziennikarz przeprosił koleżankę za "fatalne towarzystwo" na fotografii.

- PS. On wygląda tak, jak ja się czuję... PS2. Natalię przepraszam za zdjęcie w fatalnym towarzystwie - podsumował Wojewódzki.

Odważna publikacja Wojewódzkiego spotkała się z poparciem wielu osób, które również nie mogą uwierzyć w decyzję Pawła Kukiza. Wpis dziennikarza polubiło ponad 41 tys. osób, a blisko 2 tys. pozostawiło swój komentarz.

- Niektóre szmaty dobrze się kamuflują, potrafią wtopić się w tłum i powiewać w rytm piosenki, którą znacie... I przejedziesz się raz i drugi na takiej szmacie... I mówisz sobie potem - będę bardziej czujny, mniej ufny... a życie i tak da kolejną lekcję! - skomentował popularny trener Daniel Qczaj.

- Niby człowiek się łudził, ale wiedział, że tak postąpi za jakąś posadkę.

- Jego poglądy zależą od partii przy korycie... sprzedawczyk... Oj Polacy ci tego nie zapomną Kukiz.

- Poziom hipokryzji u Kukiza wszedł na najwyższy level - oceniają internauci.