Zamknij

Kuba Wojewódzki pokazał starą legitymację TVP i zaapelował do kolegów: "Więcej wiary w swój talent"

Judyta Wanicka
24.02.2020 14:48
Kuba Wojewódzki
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Kuba Wojewódzki przystąpił do frontu gwiazd krytykujących dziennikarzy telewizji publicznej. Gwiazdor TVN pokazał starą legitymację prasową i dobitnie dał do zrozumienia byłym kolegom z TVP, że mocno zasiedzieli się w reżimowej telewizji.

Kuba Wojewódzki nie mógł przejść obojętnie wobec burzy medialnej, jaka rozpętała się po materiale "Wiadomości" uderzającym w Kingę Rusin. Dziennikarz w prześmiewczy sposób uderzył w dziennikarzy TVP, którzy nadal nie odeszli ze stacji. Wojewódzki sam kiedyś współpracował z telewizją publiczną, ale pożegnał się z nią jeszcze pod koniec lat 90. Dziś jest z tego dumny i namawia kolegów, by odważyli się zrobić to samo.

Borys Szyc ostro o szkalującym go materiale TVP. "Jesteście chorzy i to smutne"

Kuba Wojewódzki zadrwił z dziennikarzy TVP

"Król TVN-u" dodał na Instagramie post, w którym udostępnił swoją legitymację z czasów, gdy pracował w TVP. Była ona ważna do 31 grudnia 1997 roku. Tym samym dziennikarz uzmysłowił swoim dawnym kolegom i koleżankom, jak bardzo zasiedzieli się w reżimowej telewizji.

Koleżanki i Koledzy. Też tam kiedyś byłem, ale dawno sobie poszedłem. Czego i Wam życzę. PS. Więcej wiary w swój talent - napisał Wojewódzki.

Wpis Kuby Wojewódzkiego wywołał żywą reakcję fanów i innych byłych pracowników TVP, wśród których znalazł się m.in. Piotr Kędzierski. Tradycyjnie uaktywnili się także hejterzy. Na komentarz jednego z nich Wojewódzki odparł:  Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności. Posłuszni muszą być niewolnicy. Przypomniał także, że dziennikarstwo to nie zawód, lecz charakter.

Kuba Wojewódzki pracował w TVP

Kuba Wojewódzki zaczynał karierę telewizyjną w programie  "Rockandroller" w TVP1. Przeprowadzał wówczas wywiady z gwiazdami polskiej sceny rockowej. Był także prowadzącym teleturnieju "Pół żartem, pół serial" w Dwójce, w których sprawdzał wiedzę uczestników o najpopularniejszych serialach TVP.

Zagłosuj

Oglądasz "Wiadomości" TVP?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw