Zamknij

Kuba Wojewódzki wspomina Roberta Leszczyńskiego. Wzruszające zdjęcie gwiazd "Idola" [FOTO]

Maciej Friedrich
02.04.2020 09:42
Kuba Wojewódzki wspomina Roberta Leszczyńskiego. Wzruszające zdjęcie gwiazd "Idola" [FOTO]
fot. Piotr Molecki/East News

W 2015 roku pożegnaliśmy Roberta Leszczyńskiego, dziennikarza muzycznego, jednego z jurorów talent show "Idol". W rocznicę śmierci jego pamięć uczcili między innymi Kuba Wojewódzki i Elżbieta Zapendowska.

Kuba Wojewódzki ogromną popularność zawdzięcza między innymi roli jurora w muzycznym talent show "Idol". Jeden z pierwszych tego typu formatów w polskiej telewizji cieszył się zainteresowaniem widzów i był medialnym ewenementem. Choć ciężko w to uwierzyć, zwyciężczyni pierwszej edycji, Alicja Janosz, wyśpiewała wygraną ponad 17 lat temu. 

Za sukcesem "Idola" stała nie tylko świeża formuła, ale też dobrze dobrane jury. Pierwotnie uczestników poza Wojewódzkim oceniali także: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan i Robert Leszczyński. Niestety, charyzmatyczny dziennikarz muzyczny zmarł 1 kwietnia 2015 roku w Warszawie. Przyczyną śmierci był zespół metaboliczny wykształcony z powodu cukrzycy. 1 kwietnia 2020 roku, w 5. rocznicę śmierci Leszczyńskiego, przyjaciele z "Idola" uczcili jego pamięć.

 Kuba Wojewódzki zapowiada nowy program. Pokazał zdjęcie z "planu" [FOTO]

Kuba Wojewódzki i Elżbieta Zapendowska wspominają Roberta Leszczyńskiego

Na profilu Kuby Wojewódzkiego pojawił się post, w którym dziennikarz wspomina Roberta Leszczyńskiego. Pod wspólnym zdjęciem "Król TVN" zamieścił zaledwie kilka słów, które jednak chwytają za serce.

- Robert Leszczyński... to już 5 lat... - czytamy.

Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Wirtualną Polską przyznała, że z Leszczyńskim zżyła się na płaszczyźnie prywatnej i był on kimś więcej, niż kolegą z "Idola".

- Rzadko się zdarza, żeby ludzie w pracy czuli się ze sobą tak dobrze, żeby można było to przenieść na prywatną sferę. Wydaje mi się, że nam się to udało niechcący. Wspominam Roberta jak najcieplej i jak najlepiej. Wiem, że był kontrowersyjny w swoich poglądach, szczególnie jako krytyk muzyczny, ale przez to zapisał się w pamięci - wspomina trenerka emisji głosu.

Robert Leszczyński był uznanym krytykiem muzycznym, dziennikarzem i DJ-em. Współpracował między innymi z Gazetą Wyborczą, Wprost i oczywiście Polsatem.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Idola"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF